1. kapitola - Možná má právdu....i v tomhle

1. srpna 2008 v 18:47 | Ewelin |  Dokud nás smrt nerozdělí
Zdarec všem,
Ewelin vás zdraví těsně před odjezdem do Polska. Kde máme zaprvé příbuzný a za druhé jsou tam památky :D takže se tady minimálně deset dní nic protože nebudu mít přístup k netu ;)
A teď ke kapitole...respektive k povídce. Jak vidíte je zde nová povídka. Napadla mě za jednoho jarního večera. A napsala jsem i první kapitolu. Ale s vožením na blog jsem otálela. Ale teď se minulost versus současnost blíží ke konci ( chci ji dopsat do konce prázdnin)a tak jsem se rozhodla, dát ji sem. Vím mám hodně rozepsaných povídek. Ale "Love, hate or best friend?!" budu psát současně s "Dokud nás smrt nerozdělí", z " Konce nebo začátku" nejspíš udělám jen delší jednorázovku protože prstě nevím jak dál, a " Syn dědice" si zkrátka ještě musí počkat, protože se mi na něj moc nechce. Já sem hold vždycky ulítávala na poberty mno...;) :D
Tak hezký počtení a prosím hodně komentářů.
A za beta - read moc děkuju Darevě, protože těch překlepů tam bylo vážně moc....
Toť už vše, takže papa
Vše Ew
P.S. Pokud se chcete dozvědět ještě nějaký malý info o nový povídce, mrkněte do rozcestníku kapitolovejch povídek ;)

,, Ale no tak, Srabusi! Na nic jinýho se nezmůžeš?! Umíš ještě něco jinýho, než jen prskat okolo sebe, nadávat a metat kletby na nevinné?! Ať už to jsou malí prvňáci nebo..., " něco nebo spíš někdo Siriuse přeruší.
,, A jak se chováte vy, Blacku?! Jste snad o něco lepší než on?! Metáte kletby okolo sebe, nadáváte ostatním ..., " vypočítává půvabná rusovláska na prstech.
,, Ale Evansová, my přece nemetáme kletby a kouzla kolem sebe, " brání se James.
Ale Lil ho zase přeruší: ,, Ne?! Já jsem si teda nevšimla a on, " ukáže prstem na Snapea, ,, je toho důkazem! "
,, Kdyby's mě nechala domluvit, taky bys zjistila, co jsem chtěl říct! My nemetáme kletby okolo sebe, my je jen používáme na ty, kteří si to zaslouží! Evansová, mlč, " okřikne ji, když vidí Lily jak se nadechuje k další peprné poznámce, ,, a Snape je toho zářný příklad! Nebo si snad myslíš, že ne? Myslíš si, že je úplně normální a běžné napadat prvňáka a vybíjet si na něm zlost? A vlastně co bys dělala, kdybys ho načapala ty? Nechala bys to jen tak, bez povšimnutí? Nebo co bys dělala. To mě vážně zajímá. " Postaví se James bojovně, ale nasadí při tom pozorný výraz - který k němu vůbec nesedí, před Lily. Ale cukající se koutky na jeho obličeji jsou nepřehlédnutelné.
,, No...já...no...asi...asi bych mu strhla body a nebo uložila školní trest! " Začne Lily znovu nabírat jistotu, která se po tom Jamesově "projevu" jaksi vypařila.
James se na ni pozorně zadívá: ,, Aháá, tak ty by jsi mu dala trest?! Nebo bys mu srazila body! Ooo! Toho by se určitě Srabusek polekal, " hovoří s jasně slyšitelnou ironií v hlase, ,, co myslíš, že by se asi tak stalo? K čemu by to asi tak bylo?! Přemýšlej Lily. Trest by mu uložil ředitel jeho koleje. Což je nám všemi známý Křiklan! A Snape je samozřejmě jeho nejoblíbenější žák, takže zbývá hádat, jak by asi dopadl ten tvůj slavný trest! A body?! S těmi by to dopadlo podobně, známe přece jeho aktivitu v hodinách Lektvarů. Tam by body nasbíral raz dva a tyhle svoje nálety na prváky a druháky by dělal dál! A taky proč ne?! Když se mu vlastně nic nestane! Já mu radši daruju nějakou hezkou kletbičku, kterou si bude nějakou chvíli pamatovat! A příště si pořádně rozmyslí ohrožovat malý děti. Viď, že jo, Srábku! " Otočí se s přeslazeným úsměvem na místo, kde naposledy viděl sedmnáctiletého zmiozela.
,, Kde k sakru je?! " Rozkřikne se a začne se jako korouhvička točit kolem dokola. Jako by snad Snape měřil 5 cm a mohl by někam zapadnout.
,, Během tvé zajímavé a velice poučné přednášky se zkrátka vypařil, "prohlásí s úsměvem Sirius, ,, ani jsem si nevšiml, že odešel, jak jsme byl zabraný do tvého výkladu. " Uchechtne se sarkasticky. Vlastně se celou dobu docela nudil, vždyť tohle nebyla hádka, jaká by se dala očekávat od Pottera a Evansové. Vždyť se letos ani jednou nehádali, asi to bude tím, že jí James pořád nezve na rande. Vždyť to byla spíš taková debata, prostě nuda. Ale na druhou stranu byl rád, a sice používají dost zjevnou a ostrou ironii, apsoň na sebe už neječí. Teda vlastně Evansová neječí ... Docela se mu po pom stýská, po těch jejich hádkách. Bylo to příjemný oživení dne.
Lily si Siriusových poznámek nevšímá, zato se dlouze zadívá na Jamese: ,, Možná. že máš pravdu Pottere, ale stejně to takhle dál nejde. Uvědomte si dva laskavě, že už nejste malí. Vždyť už vám je nebo vám táhne na 17. Měli byste dospět! "
Náhle její pohled ztvrdne a i hlas se zostří: ,, K sakru! Copak to nechápete?! Vždyť už za pár měsíců vypadneme ze školy. A tam už nebude nejhorší trest čištění plaket bez hůlky! Vždyť venku zuří válka! Všude běhaj Smrtijedi v čele s jejich trhlym vůdcem Voldemortem! A vy se tady handrkujete s tim zakomplexovanym pitomcem?! Napadlo vás, co bude pak, až vyjdete ven? Neměli byste se nad sebou zamyslet? Myslim vážně zamyslet! " Dokončí Lily´, otočí se na podpatku a klidným krokem odkráčí. Chodbou se rozléhá jen klapot jejích podpatků.
,, A já si myslel, že je Snape její kamarád nebo přinejmenším oblíbenec, když se ho před náma vždycky tam zastávala. "Prochodí James k Siriusovi udiveně, zatímco sleduje stále se vzdalující Lily.
Lily, jelikož ještě není tak daleko, zaslechne jeho slova: ,, Nic není takové, jaké se zdá být. " Pohlédne do Jamesových oříškově hnědých očí, smutně se usměje a pokračuje ve své cestě.
Když už je dostatečně daleko otočí se James k Siriusovi: ,, No chápeš to? Nejdřív se tady zastává Srábka, pak nám udělá přednášku o tom, jak je svět nebezpečnej, dál vlastně úplně shodí školní řád a nakonec prohlásí, že je Snape pitomec. Přestávám se v ní orientovat. "
,, Neříkej, že ses v ní někdy orientoval. " Uchechtne se Sirius.
,, Nooo," začne se James smát a Sirius se k němu přidá.
Po chvilce smíchu promluví Sirius: ,, Ne ale teď už vážně. Třeba se jí konečně rozsvítilo. " Ale sotva to dořekne, vyprskne smíchy a James se k němu přidá.
Po chvíli se smát přestanou a oba se, jako na povel, chytí za břicho: ,, Hezky jsme si procvičili břišní svaly, co? " Usměje se Sirius.
James nereaguje.
,, Hej, Jamesi. " Drcne do něj Tichošlápek
James vyjekne: ,, Jo… jo… co je? " Začne se rozhlížet okolo sebe.
,, Země volá Jamese Pottera! " Uchechtne se Tichošlápek.
,, No tak jsem se zamyslel, no! " Zakaboní se naoko.
,, Nepovídej. "
,, Ne, ale fakt. Víš o tom, co říkala Evansová. "
,, Jo? "
,, No, víš, tak nějak mi došlo, že ona má vlastně pravdu. Myslim s tim Voldym. Určitě si taky uvědomuješ, co se venku děje. Nevim jak ty, ale já chci tohle řešit, až odejdu z Bradavic. Ostatně proto chci jít taky studovat bystrozorství. Chci se těm hnusnejm šmejdům postavit. Ale tady ve škole bych stejně nic nezmohl. Škola je prostě místo, kde se maj dělat blbosti, legrácky, prostě místo, kde se maj porušovat pravidla, " celou dobu mluvil James s vážným výrazem v obličeji, ale ten se teď změnil na pobavený až téměř škodolibý, ,, takže necháme Srábka a vypelichanou Norrisovou napokoji? "
Sirius s James se na sebe podívali a oba najednou prohlásili: ,, Néééé. "
,, Ale musíme zase chápat Evasnovou. Ta totiž tohle nikdy nemůže pochopit, je to totiž holka. " Prohlásí Sirius.
,, Ale zase měla pravdu v jinejch věcech, třeba v tom mym děvkaření, " pomyslel si při vzpomínce na mejdan v 6. ročníku, kdy mu totálně nalitá Evansová vtloukala do hlavy, že to takhle s těma holkama nikam nevede. Tenkrát se jí smál… Ale nahlas nic neřekl.
,, To je možný. Ale jinak je naprosto dokonalá. Vždyť se podívej na to sexy tělo a ten obličej. Áááá! Je prostě k sežrání. " Vzdechne James zamilovaně.
,, Jo. Vždyť já vim, že je to bohyně. " Vzdechne Sirius taky, ovšem sarkasticky.
,, A neni snad. Ty bys to měl posoudit nejlíp jakožto znalec...."
,, Křunk! "
Jamese v jeho láskyplných výlevech vyruší jeho vlastní žaludek, který se hlásí o příděl potravy. Za což je mu Sirius velmi vděčný, protože jemu tyhle ódy už vážně lezou krkem.
,, Upps. Já jsem asi nebyl na večeři. " Uchechtne se.
,, No to asi ne. "
,, Nechceš se mnou jít pozdravit skřítky? "
,, A víš, že ani ne? Už sem docela unavenej a jediný místo, kam chci jít, je moje postel. " odmítne Sirius.
,, No dobře, tak jdi. Já dorazim časem. Tak zatim. "
,, Zatim. "
Oba se k sobě otočí zády a každý z nich se vydá na úplně jinou stranu hradu.
*
Sirius si vykračuje ztichlými a potemnělými bradavickými chodbami. Nic ho neruší a jediným slyšitelným zvukem je klapot jeho bot. Jediným svědkem jeho počínání je dorůstající měsíc na obloze, který prosvítá okenicemi a vdechuje tak nový život jeho věrnému společníku. Stínu. Má ideální příležitost k přemýšlení. Podnětů a témat k přemýšlení má až dost. Jedno z nich mu vdechla i půvabná rudovláska.
,, Když o tom tak přemejšlim, tak vlastně tu Evansovou chápu. To s těma žertíkama a tak. Když se na to podívám holčičíma očima, tak to možná kapku chápu. Ona prostě jako holka nikdy nedokáže pochopit, že je to taková naše příprava na svět venku. Nedokáže pochopit, že se zkrátka musíme vyblbnout teď, protože pak už k tomu nebudeme mít příležitost. Pak už to budou jen samý starosti a povinnosti. Akademie, Voldemort, práce, … Jak jsme řikali s Dvanácterákem, je to zkrátka "jen" holka. " Povídá jeden hlásek.
,, Ale zatraceně hezká holka, nezapomeň dodat. " Napoví mu druhý hlasek.
,, Myslíš? " Odporuje ten první.
,, Jo, myslim! "
,, Ale jo, docela ujde. Ale za prvý to neni můj typ a za druhý patří Jamesovi. Teda ještě ne, " zarazí se, ,, ale jednou určitě. " Dodá si hlásek jistoty.
,, No já bych si tim tak jistej nebyl! Vždyt se o ní pokouší už sedmej rok a pořád nic! " Nevzdává se dotěrný hlásek.
,, Ale vždyť ona ho miluje! Akorát to ještě neví nebo si to spíš nechce přiznat. Vždyť se na ní podívej. Třeba když se hádají. Ona si to vyloženě užívá. Já ti říkám, že ho miluje! "
,, No jo pořád! "
,, A kdo miluje tebe?! " Ušklíbne se škkodolibě hlásek.
,, Kdo, kdo?! Celá škola, přece! " Nafoukne se samolibě.
,, A jsi si tím jistej? Vždyť to, co dělaj oni, neni láska! To je pobláznění po hezký tvářičce a sexy zadku! Nemiluje tě ani jedna jediná! Všechno tě chcou jen na chvíli, aby se s tebou mohli chlubit, že zrovna je si vybral Sirius Black! "
,, Neplácej nesmysly! " Nadhodí nejistě druhý hlásek.
,, Ale jen se nedělej! Přiznej si to konečně. Vždyť ty Jamesovi ve skrytu duše závidíš! "
,, Závidim? Jáá?! A co, prosim tě?! Vždyť můžu mít každou, na kterou si jen ukážu. "
,, V tom to není a ty to víš! Ty mu závidíš jeho lásku. Zavidíš mu, že miluje. Závidíš mu, že má koho milovat. Závidíš mu ten cit z celého srdce. Tu věrnou, vášnivou, jemnou, horoucnou a prozatím nenaplněnou lásku. Ale nebude to trvat dlouho a dají se dohromady. To ti povídám! A ty mu závidíš všechno tohle dohromady. Protože jsi to nikdy nezažil. Sice s tebou chcou chodit všechny holky na škole, ale ani jedna z nich tě doopravdy nemiluje! " Uhodil první hlásek hřebík na hlavičku.
,, No já... já... nevim co říct. " Řekne hlásek zkroušeně.
,, Řekni třeba: Máš pravdu. " Řekne vítězně.
,, No dobře! Vyhrál's! Máš pravdu! Spokojenej?! "
,, Naprosto! Ani to nebolelo, viď? " Ušklíbne se škodolibě první hlásek.
,, Tak dost! Oba! " Okřikne oba hlásky ten jediný správný. Ten Siriusův.
,, Je to pravda. Chci se zamilovat. Poznat ten cit, o němž všichni ta básní. Chci poznat jak chutná láska. Nechci už žádné avantýrky s blonďatejma bárbínama, jak od Mattela. Mám už dost všech těch prázdnejch váziček. Chci se zamilovat čistě a upřímně do úplně normální, hezký holky. Ne do žádný hvězdy a sexbomby, prostě do normální holky, kterou budu mít rád a ona bude mít ráda mě. Takovýho jakej jsem, bez žádný přetvářky. " Došlo Siriusova, tomu proslulému Cassanovovi.
,, To je dost, že si si to konečně přiznal, co?! " Uklíbně se druhý hlásek.
,, Tak mi, ty šťourale, laskavě řekni, kde jí mám asi tak vzít. Sice jsem nakrásně přišel na to, co chci, ale to možná nestačí. Vždyť tady na hradě znám snad všechny holky. A taky skoro všechny jsou bárbíny. Ale já chci NĚKOHO... někoho normálního. " Řekne posmutněle ten hlavní hlásek.
,, Musíš se jen pořádně koukat okolo sebe! " Řekne povzbudivě první hlásek.
,, To se ti snadno řekne, "poznamená Sirius.
Ten za dialogu dvou hlásků ve své hlavě dál vykračoval tichými chodbami s očima upřenýma na špičky svých bot. Jen občas se do konverzace hlásků zapojil. Dál si rázoval chodbami, ponořen ve vlastních myšlenkách.
,, BUM! "
Náhle však Sirius do NĚČEHO narazil. Zvedl tedy zrak od podlahy, kam ho po celou dobu svého rozjímání upíral. Tedy vlastně ne od podlahy, ale spíš od špiček svých bot. A s velkým údivem zjistil, že nenarazil do NĚČEHO nýbrž do NĚKOHO...
- by Ewelin
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kris Kris | Web | 1. srpna 2008 v 19:25 | Reagovat

Hezký. Pěkně to začíná, jsem zvědavá co se z toho vyvrbí. Jen tak dál.

2 sluncem-a-stinem sluncem-a-stinem | Web | 2. srpna 2008 v 9:46 | Reagovat

Pěknej blog, zvu Vás na moje 3 blogy, napiště prosím, něco do komentářů, že jste tam byli a jak se Vám blog líbí. Děkuji!

1) www.sluncem-a-stinem.blog.cz

2) www.hydra.blog.cz

3) www.children-of-satan.blog.cz

3 Polgara Polgara | Web | 2. srpna 2008 v 11:54 | Reagovat

Nu, je to pěkně napsané a hlavně bez chyb. Jenom mně už lezou povídky o Pobertech silně na nervy. Black jako bradavický Casanova a podobně...jinak je to ale pěkné

4 Lia Lia | 8. srpna 2008 v 17:39 | Reagovat

pekne..co dodat..a ten vnutorny monolog..ci rozdvojena osobnost:D.to nemalo chybu:D

5 Kris Kris | Web | 26. srpna 2008 v 13:49 | Reagovat

Nějak nám to tady zamrzlo, doufám že se oteplí.

6 Amy P. Amy P. | Web | 28. srpna 2008 v 6:28 | Reagovat

Jo, je to vcelku zajímavý, budu se těšit na další.

7 Teresie Teresie | E-mail | Web | 3. září 2008 v 21:57 | Reagovat

Supeeeeeeeer!!!!! Rychle další!!!!

8 WEWE WEWE | 28. září 2008 v 9:59 | Reagovat

PLEASE DALŠÍ, VÁŽNĚ DOBREJ ZAČÁTEK.. :-)

9 Lizzie Lizzie | Web | 13. října 2008 v 15:17 | Reagovat

PŘIHLAŠ SE DO BRADAVIC ! JESTLI TOHLE STUDENTI CO JSOU TEĎ PŘIHLÁŠENI NA ŠKOLE TAK DOSTANOU BUĎ BODY NEBO PENÍZE!!!PŘIHLAŠ SE JAKO STUDENT, PROFESOR, DUCH A KOLEJNÍ ŘEDITEL A NEBUDEŠ LITOVAT!!!

Podepiš se: Angel Alexis (ředitelka školy) nebo Lara Parksová (studentka)

adresa bradavicky-hp.blog.cz

pozor! školní rok začíná už 17.10.!

10 Lizzie Lizzie | Web | 13. října 2008 v 15:23 | Reagovat

hezký určo pokračuj!

11 Grencle Grencle | Web | 1. listopadu 2008 v 15:37 | Reagovat

pane jo...tohle se mi moc líbí...povídky na Lily/James téma jsou moje oblíbený...zkrátka, máš to tu moc pěkný, hezkej design, pěkný povídky a já jsem moc ráda,že jsem tuhle stránku našla, alespoň budu mít co číst za dlouhých zimních večerů

12 Amy P. Amy P. | Web | 5. listopadu 2008 v 22:04 | Reagovat

Bude další kapča? Nebo máš taky krizi? Na všechny povídkářské blogy, na které chodím, teď skoro nic nepřibývá, nikdo nemá náladu či nápady, včetně měxD

13 Teresie Teresie | E-mail | Web | 19. ledna 2009 v 16:04 | Reagovat

Jejky xD Tak to se mi líbí stejěn jako Love, heart or best friend!!! Asi taky miluju poberty xD Těším se na pokráčko :o))

14 hzjkfgjwaw hzjkfgjwaw | E-mail | Web | 19. dubna 2009 v 20:33 | Reagovat

12lBix  <a href="http://hneehgkaywfj.com/">hneehgkaywfj</a>, [url=http://irlbbfopgmua.com/]irlbbfopgmua[/url], [link=http://emjxharrkqrt.com/]emjxharrkqrt[/link], http://lugktmpchjld.com/

15 anucvm anucvm | E-mail | Web | 29. května 2009 v 17:31 | Reagovat

UuVnf5  <a href="http://ecnimxpzqloa.com/">ecnimxpzqloa</a>, [url=http://xyvlgkovxhfg.com/]xyvlgkovxhfg[/url], [link=http://sdpkfsejmmlm.com/]sdpkfsejmmlm[/link], http://adgdhwmtmehw.com/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama