15. kapitola - Porada 1. část

13. července 2008 v 19:30 | Ewelin |  Minulost versus současnost
Ahoj všem,
no jo zrak vás nešálí. Fakt jsem se přemohla a napsala sem kapitolu a dokonce byla tak dlouhá, že jsem ji musela rozdělit na dvě části. Jsme docela zvědavá co na ni řeknete, mě se moc nelíbí, ale uvidíte sami. Tohle je vlastně taková spojovací kapitola, a je celá o ničem. Teda alespoň mě to tak přijde. Ale stejně je to docela výkon napsat skoro 9 stránek o ničem, ne? :D No každopádně po týhle kapitole už to konečně dostane nějakej spád a něco se začne dít. Já se tady sice rozepisuju o kravinách, ale stejně vůbec nevim jestli si to vůbec někdo přečte. Vlastně vůbec nevim, jestli zbyl někdo, kdo by ty moje výplody četl, když jsem tak dlouho nepsala. Mno doufám, že někdo zbyl. snad... A ty poslední, kteří zbyli, prosím aby nechali nějakej komentík.
A ještě jsem se zapomněla jak se patří omluvit :( No však víte, za to, že jsem se tady tak dlouho neukázala. Ale já mívám vždycky touhle dobou pauzu, přepadá mě taková nechuť psát. A navíc se mi jaksi nedostává času. Chodim ven s kámošema, finišuju ve škole kvůli známkám, byla sem taky ještě ke konci června na dovolený, pak taky na čtyřdenní exkurze v Praze. Ale to sou vlastně všechno jen výmluvy. Kolikrát jsem si už sedla k počítači, ž něco napíšu, ale... Ale zkrátka jsem neměla inspiraci. Snad to bude teď, o prázdninách, lepší ;) :-) Doufám.....
Vaše Ewelin
P.S. Opět děkuju za skvělý beta-read Evičce :-*

,, Sakra Tess! Pusť mě tam, mám na to právo. Jsem člen Řádu stejně jako oni! "
,, Kolikrát ti mám řikat, že máš zůstat tady. Slíbila jsem, že tě tam nepustim. "
,, A komu jsi to slíbila. Já nejsem žádný malý dítě, aby se o mně rozhodovalo beze mě! "
,, Já ti zkrátka neřeknu, kde ten útok je. Já mu to fakt slíbila. "
,, Tak fajn! " Sedla si žena rudovláska na židli.
,, Lily, " vzala ji jemně za rameno, ,, tak ho pochop. Má o tebe strach. Stejně jako o Harryho."
,, Takže ta krkavčí matka jsem tady já? To chceš říct? " Rozohnila se Lily.
Tess sundala svou ruku z jejího ramene: ,, Tak už to k sakru pochop! Co kdyby se vám tam oběma něco stalo? Myslela jsi na Harryho? Chceš, aby z něj byl sirotek? Ale ne, já zapomněla. Na to ty přece vůbec nemáš čas myslet! Ty jsi příliš zahleděná sama do sebe. Ty vidíš jen tu svoji ukřivděnost. Vždyť se na sebe podívej, pořád jen křičíš JÁ, JÁ, JÁ! "
Lily sklaplo. Chvíli jen otevírala pusu naprázdno, ale pak si uvědomila, co dělá a raději semkla rty pevně k sobě. Chvíli jen tak zírala do prázdna. Po chvíli do ticha osamělé kuchyně promluvila:
,, Já jsem to tak nemyslela…"
,, A jak jsi to teda myslela, posloucháš se alespoň chvíli?! Kdybych tě neznala, tak si myslím, že o Harryho vůbec nemáš strach." Dostala se Tess do ráže.
,, Ale jasně, že o něj mám strach, já jen…."
,, A je to zase tady. TY, TY, TY! "
,, Sakra ty to nechápeš! Tak mě alespoň chvíli poslouchej! " Zařve už zoufalá Lily.
,, Ty si vůbec nedovedeš představit, jakej strach o Harryho mám. A když ještě k tomu vim, že tady řádí ten vraždící psychopat. Neni to vážně jednoduchý. On je tak maličkej a já… Chtěla bych ho uchránit přede všema, před celym světem. Chtěla bych ho mít pořád u sebe, jenže pak mi dojde, že to nejde….. Dojde mi, že ho zkrátka před všim uchránit nemůžu. Alespoň do tý doby, dokud taky bude ON! Ta zrůda. A tak ho prostě chci uchránit alespoň tak, že proti němu budu bojovat. Jenže to taky nemůžu dělat pořád. Já prostě nevim, co mám dělat, on je moje všechno. Ale nejen on i James. A když Jamie vyrazí takhle sám do akce, tak se o něj strašně moc bojim. Když tam jsem taky, když bojuju, tak je to něco jinýho. Tam bojuju za správnou věc, bojuju za štěstí svojí rodiny. Když jsem tam, v akci, tak ho pořád můžu zachránit, kdyby se mu něco mělo stát. Ale co tady?! Tady jen nečinně sedim a nic nedělám. Jenom se trápim pocitama, jestli se mu náhodou něco nestalo. A ty pak ventiluju těma scénama , jaký si před chvíli viděla. " Lily má na krajíčku.
Tess ji celou dobu se zatajeným dechem a bez jediného hnutí poslouchala. Teď ji zamrzelo, jak na ni před tím vyjela. Tess sedící Lily objala. Lily její objetí opětovala a s pláčem se schoulila do jejího objetí. Notnou chvíli tak takhle seděli, když v tom se ozval Harry:
,, Tata. Tata." A natahoval ručičky ke dveřím.
Lily se vymanila z toho povzbuzujícího objetí a pohladila Harryho, sedícího v dětské židličce, po hlavičce: ,, Ale Harry copak to povídáš tatínek tady přece není." Usmívala se.
Když v tom se podívala ke dveřím a on tam stál.
,, Jamesi, " přímo vyletěla ze svého místa, ,, nestalo se ti nic? Jsi pořádku? A co ostatní? Je Sirius v pořádku a co Remus? Jsou všichni o.k? " Nebyla k zastavení.
Tess se nemohla ubránit úsměvu, stejně jako James. Ten chytil Lil jemně za bradu: ,, Zlato, všichni jsou v pořádku." A jemně ji políbil na tvář.
Lily se spokojeně usmála.
,, A jak jste se tady měli vy? " Zeptal se trochu s obavami James.
,, No my jsme to tady zvládli naprosto v pohodě. S Tess jsme si uvařili kafe, prodrbali jsme všechny, které známe a pak jsme si hráli s Harrym. Bylo to docela fajn odpoledne. "
,, A drbali jste i mě? " Zajímal se James.
,, No to víš, že jo! " Uchechtla se Tess a zapojila se tak do Lilyiny hry. Ta se jí za to odvděčila děkovným pohledem, který k ní vyslala.
,, A copak hezkého jste si o mě povídaly? "
,, To bys chtěl vědět, viď?! " Utahovala si z něj Lily.
,, Noo, chtěl. "
,, Ale to ty se nikdy nedozvíš, víš, miláčku?! " Usmívala se dál rusovláska.
,, A proooč? " Divil se s pohledem malého dítěte.
,, Protože už by to pak nebyla taková legrace. Neměli bysme se čemu smát. " Uchechtla se Tess.
,, Jaký čemu?! Snad komu, ne? Copak jsem nějaká věc? No řekni Lily, " obrátil se na svou, málem smíchem usmrcenou, ženu.
,, Já....chacha….nevim…..chacha. "
,, No počkej, to ti nedaruju! " Naštval se James naoko.
Najednou se škodolibě ušklíbl, čehož si Lily samozřejmě všimla. A tak raději začala couvat. Ale bylo již pozdě. Jamesovi se v hlavě zrodil nápad a hodlal se ho zrealizovat. Její couvání bylo marné, v mžiku byl u ní. A začal ji lechtat. Lil se okamžitě začala svíjet pod křečemi smíchu a také pod účinkem toho hrozného šimrání. James ji ještě chvíli takhle mučil, když se náhle ozvalo: ,, Kuku! Kuku! Kuku! "
James se toho zvuku, tedy kukaččích hodin, tak polekal, že přestal Lil lechtat a ta utekla do bezpečí - k Harrymu. Když zvuk "kukaček" dozněl a Dvanácterák se vzpamatoval, náhle si vzpomněl:
,, Jo a Tess večer bude rada. Nejspíš aby s trochu projednala ta dnešní akce. "
,, A v kolik bude? "
,, Jo, tak to nevim. Ale nejspíš nás o tom Brumbál nějak informuje. "
,, Jamesi? " Ozvala se rusovláska.
,, Ano zlato? "
,, Asi už bychom měli jít, Harry už by měl spinkat. " Usmála se na něj.
,, Dobře, tak mi půjdeme Tess. A uvidíme se na té poradě. Já předpokládám, že bude tak za dvě hoďky. "
,, Dobře tak ahoj. " Usmála se na rozloučenou.
,, Ahoj, " ozvalo se dvojhlasně.
A už za malý moment se ozvalo hlasité: ,, PRÁSK! " rodina Potterova zmizela a objevila se v Godrikova dole.
- by Ewelin -
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Čcho Čhang (Klaudia)-SB Čcho Čhang (Klaudia)-SB | E-mail | Web | 26. srpna 2008 v 10:12 | Reagovat

Toto je asi najkrajší blog, čo som dneska videla○

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama