14. kapitola - Den v Magoparku

12. dubna 2008 v 22:07 | Ewelin |  Minulost versus současnost
Ahojky všichni,
tak jsem tu, po téměř dvou měsících. Co téměř! Po dvou měsících a ještě něco navrch. Ale znáte to ne? Škola, kámoši, brigáda, kluk,psaní, škola, kámoši, brigáda..... A když se k tomu ještě přidá příprava na přijímačky, tak se zkrátka musí něco vypustit. Mno a většinou to odnáší moje milované psaní :( Ale stejně, nechtělo by to bouchnout šampus? :D
Ale každopádně jsem tu a se mnou i další kapitolka + new vzhled. Jeho autorkou je Cirilla Riannon a úplně mě dostal. Vážně se mi moc líbí. I když se možná hodí víc na podzim,...ale to je vedlejší :D Mno to už je ohledně v článku o kousek níž ;)
Mno tak si tu kapitolku užijte a taky komentujte:-)......plosím plosím smutně koukám :( :'( :-)
Mno tak už dost řečí a příjemné počteníčko.
Vaše Ewelin
P.S Další kapitolka tu už bude v normálním termínu a o hodně dřív, to jest za týden;)
Ale to už je vážně všechno :D

,, ….a tak statečný Godrik porazil lstivého Salazara. Salazar pak odešel z hradu a milý Godrik, spolu s Helgou a Rowenou žili šťastně až do smrti. "
James právě dovyprávěl Harrymu "pohádku". No, pohádku. O tom by se skutečně dalo polemizovat. V pohádkách se běžně nevyskytují smrtící kletby a také vzduchem nelétají ostrá slova. A když k tomu ještě přičteme sugestivní výklad Jamese, máme horor pro děti na světě. Harry však vůbec nevypadal na to, že by se bál. Spíš právě naopak. Po celou dobu ,Jamesova "řečnění" a dělání různých obličejů na Harryho, se bezelstně usmíval. Takovým tím bezzubým úsměvem, kterým se dovedou smát jedině děti.
Oba si to zjevně užívali. James byl nadšený, že má Harryho zase jednou jen pro sebe. Ted jim totiž dal až do zápasu volno. Prý aby si odpočali před zápasem. Aby se trochu uvolnili před tou důležitou událostí. A nebyla tu ani Lily. Využila příležitosti, přenechala Harryho Jamesovi a skočila si s kamarádkami ze školy na nákupy a ne nějaké o kafčo. A Harry? Ten byl celý štěstím bez sebe, že je tu táta, se kterým se dají dělat ty největší ptákoviny, které by maminka nikdy nedovolila. Máma je sice fajn, je moc hodná a taky moc krásná, ale na tátovi super ksichtíky prostě nemá. Nikdo na ně nemá, snad jen o strejdovi Siriusovi by se dalo uvažovat.
,, Hej brácho, jseš si jistej, že Bradavický dějiny jsou vhodná četba pro děti? " Ozve se ode dveří.
,, Sirie! Ty mě tak poučuj výchově dětí. Až si pořídíš vlastní, tak raď! Což v tvym případě nejspíš nehrozí,co?! A co ty vůbec tady? Nemáš být náhodou dneska v práci? " Vyjekne James překvapeně a potěšeně zároveň. A nezapomene si zároveň do svého nejlepšího kamaráda rejpnout.
,, Ale prosim tě! Na ministerstvu je teď takovej brajgl, že si ani nikdo nevšimne že sem odešel. Oni se teď totiž elitní bystrozorové využívají na vyřizování korespondence, víš? " Uchechtne se Sirius.
,, Jo? A kde si přišel na to, že ty seš elitní bystrozor? "
,, Já na to nemusim nikam chodit, já to vim odjakživa. Na rozdíl od někoho! " Podívá se na něj Tichošlápek s významným úšklebkem.
,, Máš snad na mysli někoho konkrétního?! " Naštve se James na oko.
,, Jáá? "
,, Ne! Ten za tebou asi! "
Sirius se začne otáčet jako korouhvička: ,, Ale nikoho nevidim. " Nasadí nechápavý výraz.
,, Jasně že ty! "
,, Ne nemám. Tebe snad někdo napadá? " Pokračuje Tichošlápek ve své hře.
James se na Siriuse zadívá a oba se jako na povel začnou řehtat. Harry na ně jen vyjeveně kouká a vůbec nic nechápe. Chudáček malý.
,, A co máš vůbec dneska v plánu Sirie, když ses tak hezky ulil z poštovního procesu? "
,, No napadlo mě, že bych vzal Harryho do Magoparku. Abych se taky trochu zasloužil jako kmotr. "
,, No klidně, ale ještě mi řekni co ten Magopark je. Nikdy jsem ten název neslyšel. "
,, Počkej, ty jsi nikdy ani jednou jedinkrát nebyl v Magoparku?!" Vyjeví se Sirius.
,, No nebyl. " Pokrčí James rameny.
,, A to si vyrůstal v čistokrevný kouzelnický rodině?! "
,, No jo…, řekneš mi konečně co to ten Magopark vlastně je?! "
,, Víš co je to Lunapark? "
,, No jasně, když sem byl menší, tak jsem tam s našima chodili. Nejlepší vždycky byla horská dráha. "
,, No tak Magopark je to samý jako lunapark, akorát pro kouzelníky. " Vysvětluje Sirius trpělivě.
,, Jo tak tam určitě půjdeme. " Raduje se James.
,, Počkej slyšel jsem půjdeme?! Já myslel, že tam půjdu jen já a Harry. " Protestuje Sirius překvapeně.
,, Ale no tak, Tichošlape, přece mi neupřeš radost se pobavit v Lunaparku, teda vlastně v Magoparku. Já tam nebyl celý věky. "
,, No dobře tak s námi pojď, ale musíme být do večera zpátky, mám ještě něco domluveného. "
,, Tak já se jdu připravit, za chvíli jsem tu. Zatím mi pohlídej Harryho, ty kmotře. " Odešel James se smíchem do šatny.
,, Tak co prcku, ,, přešel Sirius k Harrymu, " jak se těšíš na autíčka? Já teda úplně nejvíc. Ale úplně ze všeho nejlepší bude až budeme vystřelovat růže. A víš ty co? Až nás táta naštve, tak vezmeme tu brokovnici a místo do růží se budeme strefovat do něj. Co ty na to? " Povídal si s Harrym.
Harry se na něj pouze bezelstně zasmál. Harry se v poslední době pořád na všechny smál. Bylo to šťastné a bezstarostné dítě. Kdo by se také nesmál. Měl okolo sebe milující rodinu, kmotra a spoustu přátel. Byl obklopen láskou a bezpečím. Jeho malinkou, vlásky porostlou, hlavičku ani nenapadlo, že by mu mohlo hrozit nějaké nebezpečí. Neměl ani ponětí o nějakém lordu Voldemortovi nebo Smrtijedech. Jeho zatím neposkvrněné čelíčko ani nevědělo, co je to vráska. Ani ve snu by ho nenapadlo, že se, pomalu ale jistě, blíží konec téhle idylky. Byl prostě jen malé, bezstarostné, stále se smějící dítě.
,, Tak už jsem tu. To jsem blesk, co? " Přiřítil se Dvanácterák.
,, Blesk?! Vždyť jsem málem nudou usnul a Harry taky, viď prcku. " Mrkl na Harryho a ten se opět zasmál.
,, Jo jo. Jen kdybys nekecal. Přemístíš nás tam? " Ptal se už s Harrym v náručí.
,, Jasně, proč ne. "
A za chvíli se ozvalo hlasité: ,, PRÁSK! " a dům Potterových ztichl. Osaměl.
Jen o pár sekund později se naše trojice objevila před obrovským areálem. Magoparkem. Nad velkou otevřenou, červeně natřenou bránou skvěl taktéž červený nápis Magopark. Hned u vstupu stojí obtloustlá na blonďato přebarvená postarší čarodějka, aby jim zkontrolovala hůlky. A zjistila tak, zda jsou opravdu kouzelníci nebo jen mudlové, kteří se omylem dostali do areálu. Kdyby čirou náhodou mudlové byli musela by jim částečně vymazat paměť a obratem je poslat pryč.
Magopark se ani vzdáleně nepodobal obyčejným Lunaparkům, které James ze svého dětství znával. Magopark bylo centrum o mnoha kilometrech čtverečních. Tyčila se v něm spousta listnatých stromů, což způsobovalo příjemný stín a také ochranu před všetečným sluncem. Zemský povrch pokrýval měkký trávník a lidé se procházeli po cestičkách posypanými drobnými oblázky a kamínky. A kam až člověk lidským okem dohlédl bylo spoustu atrakcí. Horská dráha, kolotoče, mixér, Break dance a spoustu dalšího. A všude okolo se rozléhala typická pouťová hudba. Od každého stánku jiná. No ano, nechyběly ani stánky s různými cukrovinkami jako je například cukrová vata.
,, Mno páni, " uniklo Jamesovi pohvízdnutí.
,, Na co ještě čekáme? Je čas vyrazit za zábavou. " Prohlásí Sirius a všichni tři vyrazí vstříc zábavě. A spolu s Harrym se vrhne k autíčkům.
Po pěti hodinách:
Sirius, James a Harry seděli po náročném odpoledni na lavičce, odpočívali a lízali zmrzku: ,, Já už bych pomalu vyrazil domů. " Nadhodil Sirius.
,, Neblázni, já jsem ještě chtěl jít na tu Horskou dráhu. " Polekal se James.
,, Mno já bych šel taky, ale kam chceš asi tak dát Harryho, viď prcku Ten tvůj táta na tebe vůbec nemyslí. " Poškleboval se Sirius Jamesovi.
,, A co kdyby šel s námi? " Napadlo Jamese.
,, Skvělý! Lepší nápad si fakt nikdy neměl viď, " řekl Tichošlápek ironicky , ,, A pojem výšková hranice jsi nejspíš nikdy neslyšel co?! Vždyť by vypadl! "
,, Teda Harry! Já z toho tvého táty dneska nejspíš nebudu spát. " Podíval se Harrymu do jeho zelených kukadel.
,, Děláš, jako by si jindy v noci spal. " Vyprskl James smíchy.
,, Samozřejmě, že spim. Jako všichni normální lidi. Co bych asi tak měl dělat jinýho! Ty snad v noci nespíš?! " Oponoval mu Sirius s pobaveným úšklebkem.
,, No jak kdy. "
,, Tak v tom případě seš na půl nenormální. " Oznámil mu Čmuchal.
,, No to je mi ale novinka. A co na to tvoje noční vyspávání říká Jean. " Uchechtl se James.
,, J( čti Džej nebo Dží )? Moje sova? Mno ta nejspíš lítá někde po nocích. " Uchechtl se Sirius.
,, Ok. Radši toho necháme, stejně tahle debata nemá smysl. " Umoudřil se James.
,, No jo poznal's, že na de mnou nevyhraješ co? " Ušklíbl se Sirus spokojeně.
,, Ne fakt toho necháme. Radši bysme se měli domluvit. "
,, Mno to asi jo. Tak pudem teda? "
,, Asi jo. Harry už by měl taky pomalu jít spát. Já se bez tý Horký dráhy obejdu. " Rezignoval James.
,, Správný rozhodnutí, kamaráde. Když už seš nezodpovědnej rodič, tak seš alespoň ohleduplnej, " neodpustil si Sirius drobné zarejpání.
,, Ale no tak, neber mi autoritu. Nezapomínej, že je tady Harry. "
,, Počkej. Ty nějakou máš? Ježiš tak to promiň, já jsem si totiž vůbec nevšiml. "
,, Sirie já tě fakt něčim praštim. A víš co? Radši už pojď. " zvedl se James s Harrym v náručí.
Když v tom okamžiku se začal Magopark zaplavovat černou barvou. Přesněji řečeno osobami, v černé barvě. Osobami s černými kápěmi na hlavách a bílými maskami na obličejích. A nad Magopark, místo kde se měli lidé bavit a smát, se vzneslo znamení zla. Ona pověstná lebka s hadem vylézajícím z úst a to vše zahalené v nazelenalém kouři. Jedno bylo jisté. Dnešní den nezůstane bez obětí.
,, A doprdele! " Vyjelo Siriusovi.
,, No to jo. Ale co mám teď k sakru dělat s Harrym? " Vydechl James vyděšeně. Ale ne kvůli sobě, ale kvůli strachu o svého syna a všechny ty lidi.
,, Hele, já se tady o to teď nějak postarám a ty se přemisť na ústředí nech tam Harryho někomu zodpovědnýmu na starost, třeba Tess*, a zalarmuj řád. A to co nejrychleji! Já se spojim i s bystrozorama. Snad ještě uměj něco jinýho, krom psaní dopisů. " Povzdechl si Sirus a vrhl se do víru boje, který s mezi tím strhl mezi "obyčejnými" kouzelníky a Smrtijedy.
A James na nic nečekal a rychle se i s Harrym s hlasitým: ,, PRÁSK! "přemístil. Už za pár okamžiků se objevil na Grimauldově náměstí 12. Dům se zdál být pustý a prázdný. Alespoň v hale to tak vypadalo. James se spěšně vydal do kuchyně v naději, že tam bude přece jen někdo, kdo by Siriovi pomohl. Srdce mu zběsile bušilo do hrudi. Měl strach o všechny ty lidi. Kouzelníky, čarodějky, malé děti. Tak velký a tak nepopsatelný strach. Naštěstí mu osud přál. Z kuchyně zaslechl hlasy.
,, A jak to vidíš ty, Reme? "
,, Já na vlkodlaky nemám vyhraněný názor. "
,, A jak to? " Ptal se dál ženský hlas.
,, Myslím, že bych nebyl moc objektivní. A co si o nich myslíš ty? "
,, Já bych řekla, že bychom je neměli odsuzovat. Oni přece nemůžou za to, co je potkalo, Šedohřbeta samozřejmě vyjímaje. Ten to dělá jen tak pro zábavu. "
,, Ale vem si, že takhle mluvíš teď. Ale co pak, až se s někým takovým potkáš nebo až tě vlkodlak napadne. To už tak benevolentní nebudeš. "
V tom se otevřely dveře a do nich vpadl uřícený James: ,, Rychle! Poplach! " Vykřikl.
,, Kde? " Vyskočil Remus na nohy.
,, V Magoparku. Napadli ho Smrtijedi. Tess, ty tady zatím zůstaň pohlídej Harryho a informuj o poplachu všechny z řádu, posílej je do Magoparku. Budeme tam potřebovat pomoc. Až se tu objeví třeba nějaká věrohodná mamina, která nepůjde bojovat, svěř Harryho jí a vyprav se za námi. Já a Rem tak půjdeme už teď. Co jsem stihl vypozorovat do boje se Smrtijedy se zapojilo i obyčejné kouzelnické obyvatelstvo a Sirius prý svolal i bystrozory. Jo a kdyby se dostavila i Lily, tak jí za žádnou cenu nepouštěj do boje. Za žádnou cenu " Vhrkl James rychle.
,, Dobře, já všechny informuju a Harryho pohlídám taky. Jen už běžte, ostatní potřebují pomoc. " Zareagovala rychle Tess a vzala si od Jamese Harryho.
Ti dva na nic nečekali a s hlasitým: ,,PRÁSK! " se přemístili. ¨
V Magoparku už byla bitva v plném proudu. Paprsky od vysílaných kleteb létaly vzduchem. Pobíhali tam postavy v černých pláštích, Smrtijedi, postavy v karmínových pláštích, bystrozorové, ale i obyčejní kouzelníci a čarodějky. James a Remus se s vervou vrhli do boje.
Na každého kouzelníka připadali zhruba dva Smrtijedi. Přesto to pro přítomné kouzelníky problém. Dokázali Smrtijedům zdatně sekundovat a také zvládli vyhýbat se jejich zakázaným kletbám. Někteří z nich se dokonce bavili tím, že počítali kolik přívrženců Pána zla už skolili. A ty čísla na sebe pokřikovali, přes ostatní bojující kouzelníky.
Když už kouzelníkům, kteří nabyli navyklí boji, začaly pozvolna docházet síly. Dostavovali se i členové Fénixova řádu v černých pláštích s rudým fénixem vyobrazeným na jejich zádech. Řady Smrtijedů začaly pozvolně řídnout. Zůstávali jen ti nejlepší. Ostatní buď padli nebo se za strachu přemístili pryč. Což byl nejspíš i Červíčkův případ, tedy jestli tady vůbec byl. Zůstala tady jen dvacítka nejoddanějších služebníků Temného pána. Mezi nimi i Lucius, Bellatrix, Dolohov, Snape, Rookwood, Crabbe, Goyle, Rodolfus Lestrange, Avery, Jugson, Mulciber a další.
Bojovali s nimi jen ti nejlepší bojovníci z řádu. Kouzelníci z řad obyvatelstva se začali přemisťovat pryč, když viděli, že je tu dostatek členů řádu a bystrozorů. Nyní byl počet kouzelníků vyrovnán stejně jako jejich magické schopnosti. Boj začínal být náročný. Stáli proti sobě dva rovnocenní soupeři. Jeden používal černou druhý bílou magii. Obě však byly stejně silné. Nikdo z nich nemohl ten souboj vyhrát.
Sirius bojoval s Bellatrix. James s Malfoyem. A oba se přitom stihli skvěle bavit.
,, Hele Dvanácteráku nemáš náhodou nějakej prášek proti únavě. Protože já se tady tak nudim, že se bojim, abych neusnul. " Zívl okatě Sirius. A po očku sledoval jak reaguje Bella.
Ta po něm hodila zlostný pohled a vypálila kletbu: ,, Crucio! "
Červený paprsek se řítil směrem na Siriuse, ale ten se mu s ladnou elegancí vyhnul: ,, Na nic lepšího s nezmůžeš?! " a paprsek narazil do Horské dráhy, která reagovala spoustou jisker.
Náhle se ozvalo hlasité: ,, PRÁSK! ". Brumbál se přemístil. Veškerý boj v tu ránu ustal. Vzduchem přestaly létat pronikavě zelené, červené, modré i oranžové paprsky. Všichni Smrtijedi včetně Belly a Luciuse se začali s hlasitým: ,, PRÁSK! " přemisťovat. Přece jen Brumbál byl autorit, mocný a moudrý kouzelník. A i když si z něj mnohdy dělali legraci, ve skrytu duše se ho báli. Bojí se ho přece i samotný Pán zla a to už je co říct. Jejich pán se přece nikoho nebojí jen….jen… Jen jeho!
Magopark se po rychlém a bojácném odchodu Smrtijedů zdál tak opuštěný. Stála tu jen hrstka členů řádu včele s Brumbálem, poničené atrakce a polámané stromy. Vypadal tak zuboženě.
Brumbál konečně promluvil: ,, Jsem rád, že jste se s nimi tak vypořádali. Hlavně jsem rád, Jamesi a Siriusi, že jste tu byli zalarmovali celý řád. Bez vaší rychlé reakce by to mohlo dopadnout mnohem hůř. Tak dobře to dopadlo i díky pomoci dalších obyvatel kouzelnického společenství. "
,, To ano. Ti mají velký podíl na tom, že to dopadlo tak, jak to dopadlo. " Ujal se slov James.
,, Hele lidi, já bych to rozpustil, protože mám docela hlad. Bylo to náročný odpoledne. " Prohlásil Sirus a jeho kručící žaludek mu jeho slova potvrdil.
,, Dobrá. Ale všechny vás chci vidět večer na poradě je od devíti hodin. " Pokýval Brumbál hlavou.
,, Tak dobře zatím."
,, Naschle Brumbále."
,, Nashledanou. "
,, Zatím. "
Loučila se "dvacítka statečných" s Brumbálem a za pár sekund se téměř jednotně s hlasitým: ,, PRÁSK! " přemístila.
A Brumbál se s hlasitým: ,, PRÁSK! " přemístil jen pár okamžiků po nich.
-by Ewelin
___________________________________________________________________________
* poznámka autora:
1) Tess je nová členka řádu. Malá drobná na mikádo ostříhaná blondýnka s velkýma hnědýma očima
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Polgara Polgara | Web | 13. dubna 2008 v 13:05 | Reagovat

Nuže, kapitola je moc pěkné, akorát ten konec mi přišel takovej maličko uspěchanej. Jinak se ti moc povedla a čekání se vyplatilo.

Dost mě zarazila náhlá změna vzhledu a já jsem chvíli přemýšlela, jestli jsem na správném blogu.

2 Ewelin Ewelin | Web | 14. dubna 2008 v 7:31 | Reagovat

Jéé děkuju Pol, mno možní kapku jo, ale jáí už si s nim vážně vůbec nevěděůa rady..:(

Njn ten starej už mi přišel nudnej a na můj vkus už tady byl až mod dlouho.....;)

A jsem ráda, že alespoň ty jsi přidala nějakej ten komentář, protože dneska, je půl osmý ráno, tady už byli tři lidi a nikdo ten kometář nepřidal. Už mě to začíná drobet švát...:(

3 Sherina Sherina | 14. dubna 2008 v 20:40 | Reagovat

jůůů tak za 1. chválím změnu vzhledu :) moc se mi líbí ... a za 2. kapitolka je také velmi pěkná :)

4 Teresie (rose) Teresie (rose) | E-mail | Web | 14. dubna 2008 v 21:16 | Reagovat

To bylo nááááádherný!! Jen jsi mi teda vzala lay, kterej mám já!! :D...Ne to nevadí :D stejně ho už budu měnit :D Jinak, k tý kapitolce...byla fakt super sice jsem si musela zase přečíst tu předešlou, protože je to už tááák dávno co jsem ji četla :D ae jinak fakt super :)) a ten konec byl takovej trochu rychlejší, ale to se přežije ;) :D...Jo a mimochodem doufám, že budeš brzo pokračovat v Love,hate or best friend?? prosím prosím házím psí očka :))

Těším se na další kapču...hlavně teda k Love,hate.... :))

Terinkáááá :))

5 Ewelin Ewelin | Web | 14. dubna 2008 v 22:51 | Reagovat

Jééé holčiny děkuju :-) sem ráda, že se alespoň někdo přišel podívat na můj osamělý blog :'( fňuk....:(

Teresie: Jejda tak to promin :( Ale když já se do něj na první pohled zamilovala :D *IN LOVE* :D:D Mno kapitolka k minulost versus současnost bude brzy a  s tim Love, hate or best friend?!? si to ejště rozmyslim....:P Ale když tak hezky prosíš , tak bych možná mohla něco sesmolit mno..... Podle toho jak bude čas a nálada, ale snad to pude ;)

6 Teresie (rose) Teresie (rose) | E-mail | Web | 15. dubna 2008 v 7:30 | Reagovat

Mooooooooooooocky děkuju :)) za na ději na kapču :D jj a stím layem :D já se do něj právě taky zabouchla :D ae už ho mám podle mě stejně moc dlouho takže si ho půjdu změnit aby jsme s touhle nádherou neplítvali na dva blogy :D Zatím pááá a už se nemůžu dočkat tý kapči :)) :D

Terinkáá :))

7 Hanďa Hanďa | 4. května 2008 v 21:39 | Reagovat

tak na tenhle blog jsem narazila dneska a přečetla tuhle povídku a jsem do ní zažraná,musela jsem to přečíst,nemohla jsme se odtrhnout:)je super a doufám,že tu bude brzo další kapitola

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama