13. kapitola - Střelec nebo profesionální rozvracečka vztahů?!? 2. část

1. února 2008 v 22:22 |  Minulost versus současnost
Ahojky všichni,
mno jak vidíte tak se tady konečně objevila kapitolka. Mno sice s téměř týdenním zpožděním ale přece jen tu je. Mám pro vás i dárek k pololetnímu vízu - další kapitolku k minulosti versus současnosti a taky takovej bonus. Mno uvidíte co na to budete říkat.
Jinak doufám, že jste si užili dnešní prázdniny a budete si užívat i ten následující víkend. No a co vysvědčení? Je podle vašich představ? Já osobně jsem docela spokojená, i když vím, že by to mohlo bejt lepší, ale do průměru se snad vejdu. No já jsem hold ještě malá deváťačka a nechcou se mi dělat přijímačky :-P :D Jo a taky jsme se docela hodně nasmáli nad výstupním hodnocením. Taková hezká kravinka a co prej dala práce :D:D
Tuhlu "opožděnou" kapitolku bych chtěla věnovat všem deváťákům, který tuhle povídku čtou, jako že jich asi moc nebude, co? Mno ale jestli nějaký jsou, tak ať jim to s tou školou vyjde.
Vaše Ewelin
P.S Ty kapitolky co nebyly obetovaný už obetovaný jsou ;) A taky moc děkuju Evče-Darevě za beta-read ;) Kuju moooc :-)
A teď už příjemný čtení ;) :-)

,, Ale no tak Sirie, nenech se přemlouvat! " Upřela Lily na Siriuse své psí oči.
,, Ne Lily fakt ne! Uvidíš ji v sobotu, alespoň máš o důvod víc bejt napnutá, jak ten špagát. " Uchechtl se Sirius
,, Alespoň tu fotku. " Prosila.
,, Ne, Lil, nech se překvapit. Jean uvidíš v sobotu. "
V jejich rozepři je vyrušila až sova, která zaťukala zobákem na okno. Lily vyskočila a běžela si od ní vzít dopis.
,, Má pečeť řádu, zvláštní. Co se asi děje. " Přemýšlela nahlas Lily a vydala se i dopisem ke stolu, kde seděl Sirius.
,, To se nejspíš dozvíš, až to otevřeš. " Uchechtl se Čmuchal.
,, No jo pořád. " Snažila se ho Lily utišit a začala otvírat dopis.
,, Myslím, že naše lenošení skončilo. " Pronesla Lily s povzdechem a podala dopis Siriusovi.
,, No nazdar! Kolik je hodin? " Povzdechl si Sirus.
,, To je snad jedno, ne? " Uchechtla se Lily.
,, Remus by měl přijít každou chvíli. A my bysme zatím měli zvětšit a vyklidit halu. " Začala nahlas přemýšlet.
,, A jak to chceš jako zorganizovat? " Nechápal pořád Sirius.
,, Mno, vyklidila bych halu a mnohem ji zvětšila. Na konci haly, tam u dveří bych za stolem seděla já a rozdávala dotazníky na pravdomluvném papíře a mě by také všichni dotazníky odevzdávali. Já bych je vyhodnotila a když by byli obstojní, poslala bych je do toho malého kumbálu, který samozřejmě také zvětšíme, kde už budeš ty a Remus a přezkoušíte ty adepty. V boji samozřejmě. Jo a v hale by ještě byla rozmístěna spousta malých písařských stolků s brky a kalamáři naplněnými varitasérním inkoustem. "
,, To zní celkem organizovaně. Akorát to asi bude práce na hodně dlouhou dobu. Celej den zabitej." Povzdechl si Sirius.
A sotva to dořekl, ozval se zvonek: ,, Crrr! "
,, Remus! " Blesklo oběma hlavou a společně se Siriusem se vydali ke dveřím.
,, Ahoj Reme! " Přivítali ho dvojhlasně.
,, Ahoj Lily, Siriusi. Počkat co tady děláš? No to je jedno tím líp. Alespoň budeme mít víc lidí. Ale dost povídání a pustíme se do práce. Já bych si to představoval zhruba takhle…" Spustí jako flašinet Remus a vyloží jim svou představu realizace náboru, která je téměř shodná s tou Lilyinou.
Sirius se neubrání uchechtnutí nad touhle situací a i Lily se cukají koutky. Remus se nad uchechtávajícím se Siriusem zarazí:
,, Co je? Proč se směješ? "
,, Ale nic, jen že přesně takhle si to představovala i Lily. " Odpoví mu Sirius s úsměvem.
,, Aha. No alespoň je vidět, že je to dobrá představa. Ale teď už bysme se měli pustit do práce, máme jen půl druhé hodinky. Pak už se sem začnou valit zájemci o členství v řádu. "
,, Tak dobře. A čím máme začít, Reme? " Otočí se na něj Lily, jako na nejmenovaného vůdce.
,, Já bych začal zmenšením všech věcí a daní jich do pytle, " ukáže na pytel ve své pravici, ,, formuli doufám znáte. Zní minimalizio. " Dokončí.
A ti tři na nic nečekají a pouští se do práce. Zmenšují všechno. Ať už se jedná o pohovku nebo jen o knihu. Během čtvrt hodiny je místnost prázdná. Všechny zmenšené věci se nyní nacházejí ve zmenšeném pytli v Lilyině hábitu.
,, Já teď zvětším halu asi tak 30x. Pak bude mít velikost asi jako polovina Velké Síně. " A jak Remus řekl, tak také udělal.
Pozvedl hůlku a vykřikl: ,, Maximilário prostório! " Z jeho hůlky se vyřítilo červenozelené tornádo, které se začalo vířit po celé místnosti. Tornádo začalo zdi místnosti jako by odsouvat do povzdálí. Za pár okamžiků už ti tři stáli uprostřed obrovské, prázdné místnosti. Tornáda zmizelo. Ohromeně stáli uprostřed místnosti. Takový účinek nikdo z nich nečekal. Kdyby si jeden stoupl k jedné stěně místnosti a druhý ke stěně protilehlé, museli by na sebe křičet, aby se vůbec domluvili.
,, No a co teď? " Pronesl Sirius do ticha.
,, Já začnu kouzlit ty malé stolky a ty s Lily, můžete připravit dotazníky na pravdomluvných papírech a ty kalamáře…"
Sirius ho ale v jeho monologu přerušil: ,, A taky brky s varitasérním inkoustem. Jo, my víme, Reme, tak co kdybychom se místo těch zbytečnejch keců pustili do práce? " Pronesl uštěpačnou poznámku. Přesně jak je jeho zvykem.
,, Mno, tak jo, hlavně, že znáš kouzla, kterýma tohle všechno vytvoříš, viď. " Smál se teď pro změnu zase Remus.
,, No, já ne, ale Lily je určitě zná. " Neztrácel svůj nadhled.
,, Ještě jsem nezažil nic, co by tě vyvedlo z míry. " Utrousil Remus pod vousy, tak že to bylo sotva slyšitelné.
,, No, z brků a inkoustů udělat varitasérní je jednoduché. Ale my nemáme ani brky ani kalamáře s inkoustem. Stejně tak s těmi dotazníky. " Pokrčila Lily bezradně ramena.
,, No a teď se čiň blýskej pane Dokonalý a Vševědoucí. " Postavil se proti Remusovi Sirius a bojovně si položil ruce v bok. Byl na něj legrační pohled. Ani Lily to nevydržela a musela se začít potichu smát. Remus si jen pomyslel něco o Siriově dnešní náladě a nechal to raději bez poznámky.
Raději se otočil na Lily: ,, Mám tady krabičku zápalek. Z jedné zápalky vytvoříš například jeden brk a pak jich díky Množstevnímu kouzlu vykouzlíš požadované množství. A pak z nich jednoduchým kouzlem vytvoříš brky varitasériové. A stejně tak s kalamáři, pravdomluvnými pergameny a jak tak přemýšlím i stolky. Já půjdu vytvořit místnost na přezkoušení v boji. Takže vy dva budete mít na starosti přípravu této místnosti. Máte na to dvacet minut. Deset minut si necháme rezervu a ani bych se moc nedivil, kdyby někteří nadšenci přišli dřív. " Vyložil jim Rem svoji představu. A ti dva na ni reagovali jen souhlasným pokýváním hlavy. Moony tedy odkráčel.
Lily se Siriusem se tedy vrhli na úpravy místnosti. Sirius navrhl:
,, Já se postarám o stolky s židlemi, pravdomluvné pergameny, varitasérní brky a inkoust a ty si vyrob svoji katedru a také bys mohla vymyslet ten dotazník. A ten z nás, kterému zbude čas tuhle místnost trochu zútulní, " rozhlédl se po čtyřech holých, bílých stěnách a dubové podlaze, ,, jsme přeci slavný Fénixův řád a také by to podle toho mělo vypadat. " Pousmál se.
A oba se jako na ráz pustili do práce. Lily šla skoro až ke dveřím, které vedou do " bojovací " místnosti a tam začala kouzlit. Vzala jednu sirku z krabičky, položila ji na zem a pronesla kouzlo: ,, Mahagónio exkluzívio enterínio. " Z její hůlky vyrazil zelenohnědý paprsek směrem k zápalce.
Na podlaze se začal formovat bytelný, tmavě hnědý, mahagonový psací stůl. Povznesla hůlku ještě jednou: ,, Mahagónio luxusórorio prostório. " Z její hůlky vyrazil zelenohnědý paprsek podruhé. Za stolem začala ze sirky "vstávat" polstrovaná a na první pohled pohodlná židle. Provedla ještě pár kouzel a na stole se rázem objevil štos pergamenů, kalamář s inkoustem a brk. Lily se posadila za ten nádherný stůl a začala vymýšlet dotazník.
,, Jako by si ho Brumbál nemohl vymyslet sám! " Pomyslela si rozpustile.
I na druhém konci místnosti Sirius pečlivě pracoval . Ze sirky pomocí kouzla Scholónio florónio vytvořil jednoduché stolky. Vypadaly, jako by z oka vypadly školním lavicím. A stolky pomocí množstevního kouzla Maximílio rozmnožil na obrovský počet. Ani spočítat je nedokázal.
Pomocí kouzla Charvónio flaróvnio zas vytvořil jednoduchou avšak pohodlnou židli a tu opět díky množstevnímu kouzlu rozmnožil. Takže každý stolek měl i svou židli. A na každém stolku ležel zatím prázdný pravdomluvný pergamen a na něm stál i kalamář s veritasérním inkoustem a brkem. Nakonec Sirius široce mávl hůlkou a stolky i židlemi se rozdělily na dvě poloviny, mezi kterými byla průchozí část. Na konci této chodbičky stál Lilyin stůl. Chodbička vedla přesně kolmo a středem místností. Stolky byly srovnány do úhledných řad.
Sirius byl hotov. A při pohledu na hodinky zjistil, že to všechno stihl během pěti minut. Tedy ne že by se bylo čemu divit. Ono na tom opravdu nebyl nic těžkého. A tak se pustil do zútulňování místnosti. Do chodbičky mezi stolky položil nádherný rudý koberec. Stěny nechal do půli obložit dřevnými destičkami. Druhou půli stěn zdobily zajímavé červenozlaté ornamenty a runy. A na stěně v Lilyiných zádech se náramně vyjímal rudý fénix. Znak řádu. Ztlumil svit světel. Bylo tu právě tolik světla, kolik je potřeba na vyplňování dotazníků a právě tolik přítmí, aby místnost vyvolávala moci tajemna. Sirius byl i s úpravou místnosti hotov.
A Lily právě dokončila dotazník a načisto ho přepsala.
,, Hotovo? " Obrátil se na ni Sirius.
,, Ještě momentík. " Mrkla na něj a lehce mávla hůlkou a text z jejího pergamenu se rázem objevil na všech ostatních pergamenech.
,, Hotovo. Půjdeme se podívat za Remem? "
,, Jo, proč ne. "
,, A Siriusi, teď mě tak napadá, co když nám dojdou dotazníky nebo co když se vypotřebuje inkoust? " Napadalo Lily, když už byli skoro u dveří k Bojové místnosti.
,, Neboj je na to použitý doživotní, " Sirius otevřel dveře, ale někdo ho srazil na zem - Remus, ,, kouzlo. " Dořekl rozesmátý Čmuchal.
Všichni tři zřejmě ve stejnou chvíli dostali stejný nápad a pak se srazili ve dveřích. Tedy ne všichni tři, ale jen dva. Ale i taková srážka stačí. Jak Sirius tak Remus se drželi za čelo. Oba holt mají moc tvrdé palice. A to v tom pravém slova smyslu. Modřina a pořádná boule na čele na sebe zřejmě nenechá dlouho čekat.
Lily nad nimi jen stála a kroutila pobaveně hlavou. A zároveň jí jich bylo líto. Ještě pořád byla citlivá kvůli Jamesovi a Mandy. Už si byla zase stoprocentně jistá Jamesovou láskou a taky sama sebou. Ale k rozlítostněné náladě byla pro dnešní den definitivně odsouzená. I proto se tak nadšeně a s vervou vrhla do plnění úkolu pro řád. Doufala, že díky tomu nebude pořád muset myslet na jistý článek v novinách. A takže to pomáhalo. Prostě se musí zase zaměstnat. Lily náhle jako by se probudila. Zjistila, že Sirius a Remus už neleží na zemi, ale stojí a zvědavě ji pozorují.
,, Seš v pohodě Lil? " Ptal s Remus.
,, Jo jasně, že jsem. Proč bych jako neměla? "
,, Mno jen, že jsi tady asi pět minut stála a koukala do blba. Na nás jsi vůbec nereagovala. " Vysvětluje.
,, Jo aha. No jen jsem se zamyslela. " Usmála se Lily.
,, Lily, neber si to tak. Holoubková je kráva, co napíše kdejakej žvást a Mandy je prostě blbá blondska ." Chlácholil Remus Lily.
,, Siriusi! TY jsi mu to vyžvanil! " Otočí se Lily zprudka a v očích má hrozivý výraz.
,, Ne Lily. Nic mi neřekl. "
,, A jak to teda víš? " Zeptala se Lily zmateně. Věděla, že Remus by jí nikdy nelhal. Je to přítel.
,, Čtu přeci noviny." Zasmál se Náměsíčník od srdce.
Ale náhle hodiny začaly odbíjet celou konkurz začal.
,, Tak šup šup, kluci. Na svá místa, jděte na svoje stanoviště. "
-by Ewelin -
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama