13. kapitola - Střelec nebo profesionální rozvracečka vztahů?!? 1. část

20. ledna 2008 v 19:47 |  Minulost versus současnost
Ahojky všichni,
tak jste se dočkali, máte tady další kapitolku. Tedy její polovinu, ale i tak je dost dlouhá ;) Druhá půlka tady na váš bude čekat zase příští víkend :-)
Chtěla bych se omluvit, že tady minulý víkend nebyla kapitola, ale škola je krutá věc. A obzvlášť v období uzavírání známek. Ale teď už to bude snad v pohodě a kapitolky budou přidávány pravidelně:-)
Tak teď už vám přeju příjemné počtení.
Vaše Ewelin
P.S. Kapitolka je věnována všem, kdo už mají uzavřené známky a josu s nimi alespoň z části spokojeni. A vůbec všem, kteří vynaložili úsilí na své výsledné známky, ikdyž třeba nejsou podle jejich představ ;):-)
A to už je vážně vše
Ewelin

,, Ahoj zlato." Líbá James Lily na tvář.
Je devět hodin. Za půl hodiny začíná trénink. Ten pravý čas na hrnek kávy. James už se chtěl posadit, když v tom se zarazil. Došlo mu, že se jeho manželka chová nějak divně. Neusmívá se a nehýří vtipem jako vždy po ránu. Prostě jen sedí nad Denním Věštcem, ve kterém nejspíš píšou stejné slátaniny a drby jako vždy. Co byste také čekali od drbny Ritina formátu. A právě tohle mu na Lily nesedí. Ona vždy nad těmi kravinami, co ve Věštci píšou, jen mávla rukou nebo se jim zvesela smála. Ale dnes je to jiné. Je zabraná do jeho obsahu a na tváři se jí rozlévá zvláštní výraz. Jako by snad nevěděla zda plakat, či se smát.
,, Lily? Stalo se něco?" zeptá se starostivě rudovlásky. Protože tohle vážně není samo sebou.
Lily mu bez jediného slova, aniž by změnila výraz své tváře, podá Denního věštce.
James zprvu nechápe. Ale když spatří svou fotku na titulní stránce, zčásti mu to dojde. Ale stejně mu pořád nedochází, proč se Lil chová tak divně. Vždyť v novinách už byl tolikrát. Ale vždy se tomu spolu smáli.
,, Proboha co nám ta Rita zase napsala! " Obrací na další stránku.
A Lily ho pozoruje jen se smutným úsměvem. Ona sama neví , co si má myslet. Je jí jasné, že to, co Rita nadhazuje, je totální pitomost. Když červíček hlodá. Vždyť Mandy je přece mladší a atraktivnější. Je sexy. To je Lily sice taky, ale svým kritickým pohledem se na to dívá poněkud zkresleně. Zprvu nevěřila, že by to bylo vůbec možné. Ale postupem času… Stačilo, aby si jen vzpomněla na Jamesův život na škole. Okolo něj samé mladé a hezké holky, přesně jako Mandy. Zkrátka tomu začínala věřit čím dál tím víc. Mozek a srdce. Každý tvrdil něco jiného. A každý své soudy každou chvíli měnil. Lily už si nebyla jistá vůbec ničím. Chtěla v něj věřit, chtěla věřit v jejich lásku. Strašně moc chtěla. Ale stačí to? A také byla zvědavá na jeho reakci, ta mnohé prozradí.
Nebyla ničeho schopná. Prostě jen seděla a se smutným pohledem pozorovala Jamesovo zděšení, když četl článek.
James dočetl. Pomalu odložil noviny. Lily se na něj podívala. Jeho pohled byl vytřeštěný až
zděšený. Jeho pohled jste si mohli vykládat dvěma způsoby. Buď je zděšený z toho, že se na něj přišlo a vyděšeně čeká, co bude dál. A nebo je vyděšený a není mu jasné, jak mohl vůbec někdo mohl takovou lež napsat. Lily i jeho pohled vykládala spíš tím druhým způsobem. Vypadal tak vystrašeně
James dočetl. Pomalu odložil noviny. Lily se na něj podívala. Jeho pohled byl vytřeštěný až
zděšený. Jeho pohled jste si mohli vykládat dvěma způsoby. Buď je zděšený z toho, že se na něj přišlo a vyděšeně čeká co bude dál. A nebo je vyděšený a není mu jasné, jak mohl vůbec někdo mohl takovou lež napsat.
Lily i jeho pohled vykládala spíš tím druhým způsobem. Vypadal tak vystrašeně. A skoro bojácně pohlédl na Lily. Najednou si byla jistá, že on by jí nepodvedl. Jistě, hlodavý červíček stále žil. Ale Lily ho zasunula až někam hluboko do svého podvědomí. Neměl přeci podmět k hlodání. Lily si představovala, co teď asi James udělá. Už ve své hlavě viděla, jak se zvedá, objímá ji a vášnivě líbá. Už slyšela jeho slova. Jeho slova ubezpečování, lásky a věrnosti. Už slyšela i svůj hlas odpuštění. Jak naivně a romanticky si vše představovala. Rozhodně si ale nemalovala, že se zvedne a bez jediného slova se přemístí.
Prostě ji tam nechal. Jako kůl v plotě. Vřela v ní nenávist a hlasy žárlivosti se opět začaly probouzet. Červíček opět začal hlodat do její nově nabyté jistoty a ta se začala pozvolna vytrácet. Nevěděla, jak dlouho tam seděla. Prostě jen seděla a nevnímala svět okolo sebe. Pro ni už žádný svět neexistoval. James byl celý její svět. Milovala ho celým svým srdcem. A ona jí do srdce začal zatloukat bolestivý klín. Nevnímala ani pláč Harryho. Těžko říct, jak dlouho by tam seděla, kdyby jí kdosi nepoložil ruku jemně na rameno.
Lily se polekaně obrátila: ,,Eh, Siriusi. Co tady děláš?" Spatřila svého přítele. Tedy nejlepšího kamaráda svého muže, který se stal i jejím kamarádem. Patřil k těm nejlepším kamarádům, kterého měli. Mohli se mu svěřit se vším. A přesně to Lily teď potřebovala. Potřebovala něčí náruč, ve které by se mohla vyplakat. Potřebovala slyšet něčí uklidňující slova, že všechno bude zase dobré. Potřebovala slyšet všechny tyhle sladké lži.
Lily se mu vrhla okolo krku a spustila se další salva. Měla pocit, že vybrečela snad půlku oceánu. Ale srdci to pořád nestačilo. Krvácelo žalem a smutkem. Nic nebolí víc, než myslet si, že jste se spletl v milované osobě. Krvácející srdce o sobě dávalo vědět, právě těmi slanými stopami na Lilyiny tváři.
Sirius držel. Stál, nechal se objímat. Mlčky hladil Lily po vlasech a šeptal slůvka útěchy a naděje. Přesně to teď potřebovala a on to vycítil. Navenek působil vyrovnaným, uklidňujícím dojmem, ovšem uvnitř byl celý nesvůj.
Nevěděl co si myslet a hlavně co dělat. Nechtělo se mu uvěřit, že by se James teď, když je dospělý, takhle zbláznil. Ne, ne. Ani na škole takový nebyl. Na tyhle věci byl expert on, Sirius. Když se to nezdá, James chodil na škole jenom se dvěma holkama a Lily je jednou z nich. Nikdo tomu samozřejmě nevěřil, protože Sirius na něj vrhal stín svých avantýr. Všichni si prostě mysleli, že když je to jeho nejlepší kamarád, musí mít i stejně holek. Ale takový James nikdy nebyl. A teď neměl jediný důvod být takový. Měl to, o co celé roky usiloval. Měl Lily.
Takže to musel být jen nechutný žvást, který si kdosi vymyslel a Rita ho pak hezky podala široké. Měl i tip kdo by si to mohl vymyslet. MANDY! Ona byla přesně ten typ. Rozvracečka vztahů! A o si nejspíš uvědomil i James a vydal se za ní. Tedy alespoň v to Sirius doufal. Nerad by se ve svém nejlepším kamarádovi spletl.
,, Lily? A co se vlastně stalo? " Zeptal se tiše Sirius.
Lily se od něj odtáhla: ,, On si jen…vzlyk….přečetl ten….vzlyk…..článek ….a bez jediného slova….vzlyk….odešel….vzlyk. "
,, Takže je ta teorie jasná, " pomyslel si Tichošlápek.
Šel za Mandy. Vyřídit si to s ní. Pořád ale nechápu, o co jí šlo. To jako čekala, že se s Lily kvůli jedné pomluvě rozejdou a o jí vletí přímo do náruče?! Ani by se tomu moc nedivil. Blondýnka typu Mandy toho byla schopná. Hlavně o tom musí přesvědčit Lily.
,, A co si o tom myslíš ty, Lily? " Ptal se Sirius opatrně, když zpozoroval, že už nebrečí.
,, Já nevím, co si mám myslet. Vypadalo to, jako když je v tom nevinně. Ale pak odešel bez jediného slova. Nebo vysvětlení. Nevím, co říct, co si myslet. A co o tom soudíš ty, Sirie? "
,, Já bych řekl, že je v tom James naprosto nevinně. Někdo si prostě vymyslel hloupou lež, kterou chtěl Jamese očernit a přál si, abyste se vy dva rozešli. A jediný, komu by to mohlo prospět, je Mandy! Myslím, že to ona mluvila s Holoubkovou. "
,, To zní celkem rozumně, "pokývala Lily hlavou, ,, z čehož by vyplývalo, že je James vlastně oběť. Ale proč tedy bez jediného slova odešel? "
,, Já bych řekl, že v tu chvíli myslel jen na jedno. A to podat si Mandy. Prostě ji donutit přiznat se. "
,, Možná, " připustila Lily, ,, a co bych tedy měla dělat? Jak se mám zachovat? " Obrátila se na něj rusovláska s prosbou.
,, Chovej se úplně normálně. Hlavně před Mandy, to ji určitě nejvíc naštve. A doma si to pak s Jamesem vyříkejte. Je to jak, jak ti říkám. " Usmál se povzbudivě Sirius.
,, Nejspíš ano, udělám to tak. Ale teď už to nechme plavat. Dáš si kávu nebo koláček? " Usmála se již zvesela Lily.
,, A víš, ty, že jo. Dneska mám volno, řád mě nepotřebuje. Tak tě na chvíli poctím svou návštěvou. " Usmál se i Čmuchal a honem chňapl po jednom koláčku s ořechovou náplní.
,, Jen abys to nezakřikl. " Usmívala se Lily.
Mezitím:
James se s rozzuřeným výrazem a hlasitým dupotem řítil do šatny. Už se těšil, jak si ji podá.
,, Tohle si přece nemůže dovolovat. Je to přece jen malá žába. Umělohmotná bárbínka! Jak si vůbec mohla něco takovýho vymyslet! Vždyť je to tak nereálný. Nikdy by s ní nic neměl. A to ani na škole, natož teď. Teď, když má Lily. Ona je snad úplně pitomá, když si myslela, že jí to jen tak projde. Chudák Lily. Musí trpět, kvůli tý náně! "
James už otvíral dveře od šaten. Vešel dovnitř, práskl dveřmi. Šel z něj vážně strach, tvářil se jako bůh pomsty. Jeho vztekem zúžené oči vyhledaly tu blonďatou nádheru. Ta tam jen tak stála a zvesela se o něčem bavila se Stay, která už ze zásady noviny nečte. Ostatní z týmu po Mandy jen házeli vyčítavé pohledy. Zřejmě i jim došlo, kdo má tu hanebnou lež na svědomí.
,, MANDY?! " Zahřměl, když ji jeho oči konečně spatřily.
,, Jamesííčku? Copak potřebuješ? A pročpak táák křičíš? " Ozvala se Mandy svou obvyklou mluvou. Znělo to spíš ale jako projev patnáctileté puberťačky.
,, Noo, " potahoval James, ,, co asi tak můžu chtít, když o mě někdo řekl, že s tebou mám poměr? " Řekl ironicky.
,, Víš Jamesííčku, prozradím ti tajemství, " špitla spiklenecky, ovšem tak, že to slyšel celý tým, který byl nashromážděný v šatně, byla jsem to já. Já jsem paní Holoubkové řekla, že spolu máme poměr. "
,, NO VÝBORNĚ! TAKŽE JSI BYLA TAK BLBÁ A PŘIZNALA SE SAMA. VÍŠ TY VŮBEC, CO JSI ZPŮSOBILA ?! NE? NO TAK JÁ TI TO S VELIKOU RADOSTÍ PROZRADÍM. MOJE MANŽELKA JE Z TOHO ÚPLNĚ HOTOVÁ, PROSTĚ SE Z TOHO SLOŽILA. A TO JEN KVŮLI TOBĚ. MŮŽEŠ MI ALESPOŇ PROZRADIT, CO TĚ K TOMU VEDLO?! TO BY MĚ OPRAVDU ZAJÍMALO! "
Vybuchl James a milá Mandy měla co dělat, aby se nesložila. Jaktěživ na ni nikdo nezvýšil ani hlas a teď na ni najednou křičí.
,, No víš Jamesíííčku…vzlyk…. mně to přišlo jako dobrý vtip….vzlyk… Já jsem nechtěla nikomu ublížit…vzlyk…. Ani tobě…vzlyk… ani Lily... vzlyk… Mrzí mě to... vzlyk…. Opravdu moc….vzlyk… " Dostala ze sebe mezi vzlyky a s pláčem a hlasitým: ,, PRÁSK! " se přemístila pryč.
James se sesunul na podlahu. A povzdechl si: ,, Vtip. Prostě vtip. Chudák Lily. Proboha měli by uzákonit, že blondýnky bez mozku nemůžou dělat vtipy. Ona je vlastně taky chudák…" Uchechtl se James.
Celý tým tomu všemu se zatajeným dechem přihlížel. Nikdo z nich nedokázal pochopit, že by byla čeho takového schopná. Ale zároveň jim tak nějak docházelo, že to vlastně myslela dobře. Akorát to nedokázala podat. Když kdo by to dokázal. Tohle byl prostě špatný nápad na vtip. A jak se zdálo, každému, kromě Mandy, to došlo.
Z houfu spoluhráčů vyšel Ted a položil mu ruku na rameno:
,, Jamesi, dnes si vem volno a jdi raději za svojí rodinou. Určitě tě potřebuje. A navíc, ty skoro vůbec trénovat nepotřebuješ. "
James jen přikývl. Zvedl se z podlahy a s hlasitým: ,, PRÁSK! " se přemístil.
Ted se obrátil na ostatní: ,, No, na co čekáte? Jde se trénovat! Vy to na rozdíl od Jamese potřebujete. "
,, Ale co Mandy? To jako budeme trénovat bez ní? Vždyť se potřebujeme sehrát. " Ozvala se Stacy.
,, Tak se hold budete sehrávat jenom s Frankem, no! Však ona se Mandy objeví! A hybaj na hřiště. " Začal své spoluhráče popohánět.
-by Ewelin -
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 barunka barunka | Web | 20. ledna 2008 v 21:08 | Reagovat

Hezká kapitola :) Teda... ta Mandy mi přijde jako pěkná husička :D Doufám, že tu další kapitolka bude brzo ;)

2 Polgara Polgara | Web | 21. ledna 2008 v 16:35 | Reagovat

Bože ta Mandy je taková kráva a Rita jakbysmet....jinak moc pěkně napsané. Nu s těma známkama. Já už to mám taky úspěšně za sebou, ale bohužel začíná druhé pololetí a naši drazí profesoři nám napařili hned několik písemek.

PS: Gratuluji ti k úspěšnému zakončení prvního pololetí

3 Kaitlin Kaitlin | Web | 21. ledna 2008 v 17:03 | Reagovat

skvělá kapitola..opravdu se mocinky povedla..=D Moc se mi líbilo, jak jsi popsala ty Lilyiný pocity..to bylo opravdu hezké..No, ještě že Sirius svého kamaráda zná a myslí stejně jako on..protože si myslím, že on by zareagoval úplně stejně..ale hlavní je, že to  všechno tak nějak dobře dopadlo..ale že ta mandy je ale...teda, nevím jak ji nazvat..nijak urážlivě nechci, to ne, ale..prostě taková "trochu" přihlouplá holka, no..co se dá dělat..tak jsem ale zvědavá, co vymyslíš v další kapitole..to by mě opravdu zajímalo..tak jen doufám, že nebudu muset čekat moc dlouho =D

4 Kaitlin Kaitlin | Web | 21. ledna 2008 v 17:09 | Reagovat

Jo a ještě jsem se chtěla vyjádřit k tomu úvodu, k těm známkám..Já teda ještě všechno uzavřený nemám - bohužel - ve středu mě ještě čeká konverzace z angličtiny..ale nepředstavujte si pod tím nějakou konverzaci, to ne..jen píšem a anglických dějin..plus mínus pětadvacet stránek v sešitě..a A4. docela dobrý, co?? A já se na to samozřejmě ještě ani nepodívala..což ovšem není žádná novinka..=D Jen by mě zajímalo, kdy se to asi tak naučím..zřejmě dneska večer a zítra odpoledne, i když..nevím, nevím..Znám se, najdu si lepší zábavu a ve středu budu úplně nahraná..=/ Ale jinak už mám snad všechno uzavřený, dneska jsem úspěšně uhájila dvojku z chemie, trojku z matiky (a kdybych nebyla blbá a učila se, tak mám dvojku..=/) tak jen doufám, že vy ostatní už to máte všechno za sebou..Jo ještě jsem si vzpomněla..asi nemám uzavřenou konverzaci z frájiny. ale s tím už naše milá profesorka nic nenadělá..další hodinu už do konce klasiciface mít nebudem a z tý dnešní jsem se ulila..**nevinný úsměv**jen mě tak trochu "bolela hlava" =D Ale co, hlavně že jsem tam nemusela =D Ježiši, to jsem se zase nějak rozjela, co?? No nic, stejně už musím letět, ještě mě čeká doučko z ájiny =/ Béé

5 Ewelin Ewelin | Web | 21. ledna 2008 v 21:34 | Reagovat

Barunka: JJ přesně, prostě taková pitomoučká blondýnka :-P

Polgara: Děkuju za pochvalu..jéé chudáku:'( My zatim jenom ve čtvrtek píšem z fyziky. Ale pude, je to totiž látka, kterou odcela pobírám. Což je docela k podivu :D Jo a mooc děkuju za gratulaci a gratuluju ti taky :-)

Kaitlin: Jéé děkuju za pochválení:-) Mno jn snažila jsem se to nějak vystihnout, jak se asi může cejtit ženská ke který se dostane takovejhle nehoráznej drb. A  přitom svého muže miluje a až doteď si byla stoprocentně jistá, že i on miluje ji. Vlastně si ještě jistá je, ale už je nalomená. Nervy pracují.... A ty známky já už to mám díky bohu úspěšně za sebou. A vypadá to na 3 max. 4 dvojky zbytek jedničky. To ještě ujde... :-) Mno a kapitolka bude zase o víkendu, už se na ní pracuje ;)

6 Kaitlin Kaitlin | Web | 22. ledna 2008 v 12:53 | Reagovat

Teda, tak takovýhle známky ti závidím..taky bych chtěla..ale flink jako já se holt musí spokojit s několika trojkama, no..Blbý je, že až na jednu jsou úplně zbytečný, páč jsem na tu školu malinko kašlala - tak jako každý rok..A když nad tím tak přemýšlím, všechny jsou zbytečný..jenže co te´d nadělám...=(

7 Ewelin Ewelin | Web | 22. ledna 2008 v 14:35 | Reagovat

Kaitlin: Ale taky nezapomínej, že ty seš ve čtvrťáku, kdežto já sem tepve v devítce a na střední se teprv cyhtám ;) :D

Sice jsem šla do školy o rok dýl, ale to je vedlejší ;) :-P

8 Mozkomor Mozkomor | 22. ledna 2008 v 16:42 | Reagovat

Tak tomu řikám seřvání:-) Zasloužila si to blbka.

Dobrá kapitolka, dobrá povídka, jenom to zkus trochu víc prokládat tím, co se děje u Harryho.

9 Katherine Katherine | 22. ledna 2008 v 17:07 | Reagovat

Díky za kapitolku ... moc se mi líbí :*)

10 barunka barunka | Web | 23. ledna 2008 v 20:15 | Reagovat

Jo, a chtěla jsi abych ti napsala až budu mít novou kapitolu. tak tam je. bohužel poslední :( njn... tak si jí přečti ;)

11 barunka barunka | Web | 23. ledna 2008 v 20:16 | Reagovat

Jo, a chtěla jsi abych ti napsala až budu mít novou kapitolu. tak tam je. bohužel poslední :( njn... tak si jí přečti ;)

12 Babbette Babbette | Web | 24. ledna 2008 v 18:51 | Reagovat

Jeee,ten denný prorok je krásny. Nechceš sa spriateliŤ?

13 Ewelin Ewelin | Web | 24. ledna 2008 v 22:26 | Reagovat

Babbette: joo urč máš nádhernej blog :-) A taky moc krásnej layout...ty já jsem se nikdy nenaučila pořádně dělat a taky mám jen photofiltre a k pořádnýmu dělání layů je asi potřeba photoshop co :(

14 Ewelin Ewelin | Web | 24. ledna 2008 v 22:48 | Reagovat

Babette: A nějak sem zapoměla napsat, že se ráda spřátelim....ach ta skleróza :D:D

15 C.ind.ere.lla C.ind.ere.lla | Web | 27. ledna 2008 v 16:13 | Reagovat

Krásná kapitola, těším se na další.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama