12. kapitola - Zatracená Rita - 2. část

8. ledna 2008 v 22:16 |  Minulost versus současnost
Vítejte mí věrní,
mno už na vás mluvím, jak Voldy na svoje Smrtijedy:D
Již klasicky tu druhá část nebyla včas :D. V Ewelince se totiž opět projevilo nemehlo a v neděli odpoledne se vymlela na snowboardu. A aby toho nebylo málo, drobet si poranila tlapku. Takže jsem nemohla dopsat druhou část kapči :-P Ale teď už je ručka v pohodě, takže jsme dneska mohla kapču dopsat, cca dvě stránky textu....
Dále jedno menší upozornění..... kapitolka není obetnutá. Evička - Dareva totiž nestíhala :(. Ale co, i to se stává. Mno nějaký větší chyby by tam ale neměly bejt, je to psaný ve wordu. Ale znáte word, zaměnit vařit a věřit, žádnej problém....:D
Dále bych vás již tradičně chtěla poprosit o KOMENTÍÍÍKY plosím smutně koukám....:'(
To už by mělo bejt fakt vše, tak si to užijte...
Další kapitolka bude o víkendu. Když bude stíhat, možná v pátek večer....;)
Vaše Ewelin

,, Brumbále, nemyslíte si, že to byl přece jen špatný nápad? Celá kouzelnická Anglie spatří Fénixův řád. Přijdeme o utajení. " Namítala Lily, sotva se Holoubková, v křiklavě zeleném oblečku, spolu se svým přítelem fotografem, přemístila. Lily sice přišla trochu s křížkem po funuse, ale přece.
,, Ano Lily, máš pravdu. Je to špatný nápad, ale to jsem věděl hned od začátku. Hned od té chvíle, kdy mi Popletal toto řešení navrhl. Ovšem zjistil jsem, že jiná možnost neexistuje. A navíc jsem na ten fotoaparát použil takové menší kouzlo. " Mrkl na Lily šibalsky.
,, A jaké kouzlo? " Zajímala se překvapeně Lily.
,, To kouzlo tkví v tom, že fotoaparát sice vyfotí všechny členy řádu, ale v novinách se na fotografii objeví pouze ti, o kterých se už ví, že k řádu patří. Takže bych si tipoval, že se na té fotce objevím já, zakladatel, pak asi tadyhle Sirius, " podíval se a Čmuchala, ,, jelikož o sobě dává Smrtijedům dost vědět a spolu sním tam nejspíš bude James a ty, Lily. " Dokončil bradavický ředitel s pohledem zabodnutým do mladého páru.
,, Hezké kouzlo. Vlastně neohrozí nikoho jiného než ty, kteří už vlastně v ohrožení jsou." Uchechtl se Sirius.
,, Vlastně to tak je. " Přikývl Albus.
,, Asi už bychom se také měli rozloučit, " řekl Brumbál, zrovna když odbíjela desátá hodina večerní, ,, o další schůzi dáme včas vědět. A myslím, že je celkem jasné, že se budeme scházet zde. Nejlepší variantou bude nejspíš krb. Je to bezpečné a snadné. "
Po těchto slovech se všichni začali hromadně přemisťovat: ,, PRÁSK! ".
,, Jako mluvit do dubů. " Povzdechl si polohlasně Remus. Ovšem tak, že to slyšeli všichni, kteří stáli okolo něj. Sirius, Lily, James a Brumbál.
,, Ale Remusi, krb přece stačí používat jen při cestě sem. Cesta ven je na každém z nás. Můžeme se klidně přemístit před dům a jít procházkou domů. Ale naopak nikoli. Kdyby se někdo přemístil před ústředí a po té vešel do domu, bylo by to moc nebezpečné. Už kvůli smrtijedům. " Otočil se Brumbál ještě, ale poté už se s hlasitým: ,, PRÁSK! " přemístil.
,, To vidím! " Uchechtl se Remus.
,, Tak ahoj, " rozloučil se Rem se všemi a též se hlasitě přemístil..
,, No tak já asi taky půjdu. Necítím se v tomhle domě zrovna nejlépe." Loučil se Sirius a už se chtěl přemístit, když v tom jako by si na něco vzpomněl.
,, Jamesi? A co ten zápas, máš lístky?"
,, Jo jasně, mám! Na svoje kamarády bych přece zapomenout nemohl . Mám lístek pro tebe, Rema a měl jsem i pro Petra. Ale ten nemá čas. Čím to asi bude?! " Utrousil sarkasticky James.
,, Jamesi, netrap se tím. Víš přece, co je zač. " Utěšovala ho Lily.
,, Jo, já vím, ale stejně. Býval to můj přítel. Sice ne bůhvíjaký, ale byl to přítel! No, co nadělám. " Mluvil už klidně James.
,, Takže máš jeden lístek navíc? " Vyzvídal Sirius.
,, No jo, mám. Ale nevím co s ním, nespíš ho vrátím Themovi. " Přemýšlel Dvanácterák nahlas.
,, Nedávej mu ho. Já ho chci, vezmu totiž někoho sebou. "
,, No dobře. Ale koho…" Zmlkl. Až bude Sirius chtít, řekne mu to sám.
,, Tak ahoj. "Rozloučil se Sirius a po vzoru Remuse se přemístil.
,, Tak tohle asi bude vážný. Nikdy mi svoje přítelkyně nepředstavoval a to je to můj nejlepší kámoš. Jsem na ní fakt zvědavej. Jak asi vypadá ta, která ukradla Siriusi Blackovi srdce. " Usmál se James.
,, O důvod navíc těšit se na sobotní zápas. " Usmívala se i Lily.
,, Nejspíš. Lily nepůjdeme už domů? Jsem docela unavenej a chce se mi spát."
,, Tak dobře, ale kde je Harry? "
,, Ještě v hale s chůvou. "
Vydali se tedy do haly, kde si od kouzelnické chůvy vzali Harryho a s hlasitým: ,, PRÁSK! " se přemístili domů. Do Godrikova dolu č.12. Doma s krátkou pohádkou o zlé dračici Ritě Holoubkové, spáchali večerní hygienu, ulehli do manželské postele a už se vydávali do říše snů.
****
James pil svoji obvyklou ranní kávu a Lily se snažila krmit Harryho jeho kašičkou. Ano, snažila. Harry totiž zarputile kašičku odmítal. Byla totiž mrkvová a Harry mrkev upřímně nesnášel. Lily už vyzkoušela všechno. Takové ty tradiční se lžičkou jako: ,, Vrtulník letíí, Harry, dej si kašičku." James tohle všechno s úsměvem pozoroval. Když viděl, že je Lily bez inspirace, vzal jí misku a šel krmit Harryho sám.
,, Ááá James Potter letííí. Vletí do úst malého Harryho či ne? Je to velice napínavý zápas. Stav je zatím vyrovnaný 0:0. Vsázejte se, kdo vyhraje! " James zvolil vskutku neobyčejnou metodu. Mluvil spíš jako by komentoval nějaký zápas, něž jako by krmil dítě.
A světe div se! Malý Harry se svým bezzubým úsměvem zasmál a otevřel pusinku. James hned reagoval: ,, Hurá! Potter vletěl. Je to jedna nula pro duo Potter a syn. A Potter letí podruhé! Otevře i tentokrát Harry pusu? Jaké jsou vaše sázky, přátelé? "
Zázrak se opakoval. Harry otevřel pusinku podruhé a zdálo se, že mu dokonce i kašička chutná. Nebo spíš nevnímal chuť kašičky a jeho plnou pozornost měl tatínek a jeho komentáře. James se svými "lety" pokračoval. Až za chvilku byla mistička s mrkvovou kašičkou prázdná. Lily na to vše ohromeně zírala.
,, Ty snad budeš krmit Harryho vždycky. " Usmívala se konsternovaně.
,, No to víš, vzal to do rukou mistr. " Nafouknul se James pýchou.
,, Houby mistr. Spíš ho dostaly ty tvoje řečičky. " Zasmála se Lily.
,, Noo, " protahoval, ,, možná jo. Ale důležitej je výsledek, ne? " Uchechtl se James.
,, To víš, že jo. " Pohladila ho Lily po tváři.
A do této rodinné idylky zaťukala poštovní sova zobákem na okno . James vyskočil, dal jí do měšce pár srpců, vzal od ní Denní věštec a sedl si s ním ke stolu. Začetl se a Lily mu koukala přes rameno.
,, Hezky to ten Brumbál vymyslel. " Přikývl James a otočil s úsměvem na další stranu, jeho úsměv se začal, jak to tak četl, pozvolna vytrácet.
James neváhal a otočil na další stanu.
Teď se jeho úsměv vytratil úplně. Vybavila se mu Ritina slova: ,, Jsem si jistá, že zájemci se jen pohrnou.
,, Hezky si Brumbál zavařil. Ale koneckonců, je to jeho problém . A musí se sním vypořádat sám. Teda není mi jasný, jak to bude stíhat. Ale co si navařil, to si musí sníst. "
,, Jen aby ses nemýlil. "Povzdechla si Lily.
,, Netrap se tím, zlato. " Políbil ji na čelo.
,, Tak já už musím letět. Dneska nejspíš přijdu brzy. Jdeme jen na zkoušku hábitů. Ahoj. " Rozloučil se ještě James a už se s hlasitým: ,, PRÁSK! " přemístil. A to přímo před krámek s Famfrpálovými potřebami. Lily a Harry opět osaměli.
****
Jakmile se James přemístil před krámek s Famfrpálovými potřebami hned vešel dovnitř. Tam už byl zbytek týmu a zdálo se čeká jen na něj.
,, Sláva! " Vykřikl Ted.
,, Konečně můžeme jít. "
,, A kam? Copak my nezůstaneme tady? " divil s James.
,, Jamesi dám ti otázku, "začala Stacy s potlačovaným úsměvem , ,, kam jdeš, když potřebuješ udělat hábit? "
,, No k madame Malkinové. "
,, Tak vidíš. A kam bys řekl, že teď asi tak jdeme? " Ptala se s úsměvem zrzka.
,, K madame Malkinové! " Usmál se vítězně James. ¨
,, No sláva!"
,, Když už jste si hezky dopovídali, mohli bychom vyrazit? " Obrátil se na ty dva s tázavě zvednutým obočím jejich blonďatý kapitán.
,, Určitě. " Řekli oba naráz a jako na povel se rozchechtali. Když se uklidnili, mohl tým konečně vyrazit ke krámku madame.
Když těchto sedm lidí kráčelo Příčnou, vzbudili nebývalý rozruch. Lidé si je fotografovali, zastavovali se,… A to všechno jenom proto, aby si je pořádně prohlédli. Pár mladých děvčat dokonce omdlévalo. Někteří si zas zvědavě prohlíželi zatím neznámého člena týmu. Všichni si špitali. Jako by se najednou Příčná ulice změnila ve veliký úl a z kouzelníků a čarodějek se stali včelky a trubci. Tým konečně došel až ke krámku, u něhož byly vyvěšeny obrovské nůžky. Všichni jeden za druhým vkročili dovnitř. Madame Malkinová je odvedla do zadní místnosti, kde si všichni usadili na velkou rudou pohovku.
Když se konečně všichni usadili, sedla si i madame. Na klíně měla haldu papírů, černý uhel a také svoji hůlku. James absolutně netušil, co se bude dít. Všechny jeho dosavadní návštěvy se odehrávaly ve vstupní místnosti a zužovaly se pouze na to, že stál zhruba deset minut na stoličce a madame na něj šila černý hábit. V této místnosti nikdy nebyl.
,, Ahoj Tede, Franku, Mandy, Stacy, Chudde, Bryane a vás ještě neznám. " Usmála se na Jamese madame mile.
,, James Potter. Teší mne." Natáhl ruku a též se usmál.
,, Melisa Malkinová . A pro tým vždycky jenom Melisa." Usmála se znovu a potřásla si s ním rukou.
,, Tak co si letos představujete? Zase jako minule v barvách Anglie?" Otočila se ke zbytku týmu
,, Ne . Tentokrát nic tak šíleného, jako látka se vzorem anglické vlajky na dresech. Chceme klasické červené dresy s hnědými koženými doplňky. Ale…"
,, A zase to ale…" povzdechla si Melisa s úsměvem, ,, to už jsem párkrát slyšela. Tak co to bude letos? " Zajímala se zvědavě.
,, Chceme, aby Stacy a Mandy měly místo kalhot sukně. "
,, Pro mě za mě. Bude to vaše věc holky, až vám bude vidět až do krku. Nebo až vám vítr tu vaši roztomilou sukýnku zvedne. Ale o práci míň pro mě , " pokrčila návrhářka rameny a poté se poťouchle usmála, ,, budu hádat jo? Vymyslela jsi to ty, že Mandy. "
,, Jak jsi to poznala? " Divila se hrozně Mandy a zbytek týmu se začal pochechtávat. Obzvlášť Jamesovi začala být Melisa sympatická.
,, Ale instinkt. " Smála se Melisa.
,, Začneme s návrhy. Takže si to ujasníme. Chcete klasické červené vršky a dlouhé červené hábity. Chlapi i normální kalhoty. A teď holky. Jaký chcete ty sukně? " Ptala se Melisa a začala něco čmárat po papírech, co měla rozležené po klíně.
,, Myslely jsme si asi tak nad kolena. Měla by být skládaná a taky červená. " Ujala se slova Stacy.
,, Neboli sukně bradavického střihu. " Mumlala si pod vousy a pořád něco čmárala po papírech. Po nějaké chvíli odložila uhel a začala nad papíry mávat hůlkou. Postavičky, které byly dosud pouze na papírech se zhmotnily a pomalu létaly na koštětech kolem nich. Melisa ještě párkrát mávla hůlkou a ke každému při letěla jedna postavička. Postavičky představovaly je. James si začal prohlížet hábit. Byl opravdu jednoduchý. Téměř stejný jako nosili v Bradavicích. Ale bylo znát, že tyto budou luxusnější.
,, Bude to tak vyhovovat? Ty kožené věci, jako například chrániče, zajistím u dodavatele já. Máte někdo k oděvům připomínky? " Zeptala se Melisa týmu.
,, Nikdo nic? Tak v tom případě je to z mé strany všechno. "
,, Dobrá. Tak my tedy půjdeme. Děkujeme Mel, za všechno. Hábity budou v obvyklém termínu? " Zajímal se ještě Ted.
,, Jistě ve středu je budete mít připravené. " Kývala hlavou Mel.
,, Tak dobře. To už je asi opravdu všechno. Tak ahoj. A chci tě vidět na zápase. " Loučil se Ted a odcházel.
A ostatní ho následovali. Ovšem rozloučit se nezapomněl nikdo. Ani James ne.
Tým opět vyšel před obchod a svižnou chůzí se vydal k Famfrpálovým potřebám. Ale lidí na ulici neubylo. Pořád tam byla spousta zvědavých fanoušků, kteří natahovali krky, aby jen zahlédli svého oblíbeného hráče. Svého idola. James se nad tím musel pousmát. Ani on nebyl jiný.
Mužstvo konečně dorazilo do krámku. Ten byl dnes pro obyčejné smrtelníky zvřený. Dnes si Národní anglický famfrpálový tým vybíral náčiní na sobotní finálový zápas. James si dost dobře neuměl představit, o co půjde. Ale hned jak vešli, mu to došlo.
Chudd s Bryanem se vrhli k luxusním odrážečskými holím a vyzvídali u jedné z asistentek prodavače, zda by šlo, aby jejich jméno bylo napsáno zlatem.
Mandy, Stacy a Frank se zas vrhli k těm nejlepším camrálům a dohadovali se, jaká barva nápisu se bude na červených míčích nejlépe vyjímat.
James tedy zamířil k vitríně se zlatonkami. Chvíli tam postává, ale stále se nemůže rozhodnout. Všechny vypadají tak stejně. Nakonec se však rozhodne, pro zlatonku střední velikosti. A ačkoliv si všichni vybírají drahé, luxusní zboží James si vezme obyčejnou pozlacenou zlatonku. Ne celou ze zlata, jak by se dalo očekávat. James se rozhodne vydat za prodavačem, aby se s ním dohodl na nápisu. Ale ke svému obrovskému překvapení zjistí, že všichni z týmu už jsou pryč. Včetně Teda. Zvláštní. Nejspíš se moc zabral do výběru zlatonky. Jinak si to nedokáže vysvětlit.
,, Dobrý den. Chtěl bych na tuto zlatonku napsat monogram. James Potter. A mělo by to být červenou barvou. " Vysloví James své přání.
,, Dobrá. Bude to hotové ve středu. "
,, Děkuji, nashledanou. " Loučí se James.
,, Nashledanou. " Loučí se jak prodavač, tak jeho asistentky.
James vyjde před obchod a s hlasitým: ,, PRÁSK! " se přemístí přímo domů, do Godrikova dolu. Právě odbíjí dvanáctá hodina. Podává se oběd. Domem se šíří vůně smažených řízků….
-by Ewelin -
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Sherina Sherina | 9. ledna 2008 v 7:46 | Reagovat

téda oni ho tam nechali chudáčka :):)

2 Polgara Polgara | Web | 9. ledna 2008 v 12:26 | Reagovat

Jupí, další krásně napsaná kapitola....jenom, chudák Brumla...doufám, že po tomto ztratí z Holoubkovou nervy i on...8D)

3 Ewelin Ewelin | Web | 9. ledna 2008 v 18:56 | Reagovat

Sherina: njn i to se stává....:D

Polgara: Brumbál a ztratit nervy? Nikdy! :D:D

4 Daniell Daniell | Web | 9. ledna 2008 v 20:31 | Reagovat

Jee dekuju za koment na blogu..:o) mas krasny blog.Nespratelila by si?Odpoved pls k nam..:o))

5 Kaitlin Kaitlin | Web | 9. ledna 2008 v 20:40 | Reagovat

bezvadný...teda, ten james není moc náročnej, co?? =D No a jsem zvědavá, jak si to Brumbál vyřeší

6 Katherine Katherine | 9. ledna 2008 v 21:18 | Reagovat

Ja bych rekla, ze Brumbal se s tim vyrovna levou zadni :*)

Ewelin: Ten svah --- holt me neustale ignoruje Blog.cz a neukazuje se mi, ze byl prispevek pridan, takze az tam budes mit ode me tak 10 stejnych komentaru, tak se hluboce omlouvam :*)

7 Ewelin Ewelin | Web | 10. ledna 2008 v 19:17 | Reagovat

Daniell: Psala jsem to k tobě na blog a píšu to i sem :-).....spřátelim se ráda, akorát nevim kdy si tě přidám...páč poslední dobou vůbec, ale vůbec nestíhám.....jsem ráda, že se občas otočim na blogu, přečtu si povídku u kaitlin :-P a napíšu jendou tejdně kapču....jinak moc dík za pocvalu :-)

Kaitlin: Mno neni...vůbec :D Mno too vydržíš, už jen dva dny :D

Katherine: Mnoo snad :D Ale uvidíš ;)...Mno ja nvm co ten blog.cz blbne....včera jsem ho dokonce měla v anglitině....třeba pojmy jako: přidat komentář, celá článek, komentáře..... a neomlouvej se, to se stalo víc lidem ;):-)

8 katy.kate katy.kate | Web | 13. ledna 2008 v 17:17 | Reagovat

super kapitolka!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama