12. kapitola - Zatracená Rita - 1.část

5. ledna 2008 v 22:35 |  Minulost versus současnost
Ahojky zlatíčka,
nebrečte že máte jen půlku kapitoly. Já jsem totiž šťastná, že naklofu vzkaz mojí beta-readerce a napíšu vám sem těch pár vět. Ewelin totiž po dvou letech stoupla na prkno.....tedy na snowboard. Mno nejdřív jsem se pořád válela na zemi. Ale pak sem se do toho pozvolna dostávala. Po dvou hoďkách tréninku jsem schopna sjet kopec. Ale tím stylem, že jedu, ale neudělám oblouček, ale j zabrzdím o hranu jedu a zabrzdím....... a tak porad dokola. Kdo jezdí zná ne? Je to takovej ten ""opatrnej styl" Já to prostě úplně zapomněla :D Tak zejtra jedu s našima na sjezdovku, kde budu na takový cvičný loučce trénovat oblouky a jízdu celkově. Mno musím využít toho pujčenýho prkna, no ne? Takže mi držte palečky, ať si nic nezlámu a nepochroumám.
A jestli to dopadne dobře, zejtra vám sem vložím druhou polovinu kapitolky, kterou jdu teď psát;) A můžu vám o ní prozradit to, že bude o úplně něčem jiným, než byla ta první polovina:-)
Mno ještě bych měla mooc poděkovat Evičce, za beta-read (jako vždy,kapitolky) :-) A taky vám oznamuji, že náze kapitolky, doufáím, není definitivní. Ten současnej je hroznej. Ale nic lepšího mě nenapadlo....;) Kdyžtak mi můžete psát návrhy....:-) Nemohla jsem totiž vymyslet, jak by se to mělo jmenovat. Já si sice děje a názvy kapitol píšu dopředu, ale tahle kapitola původně vůbec neměla existovat. Ale pak se mi najednou nakupily věci, které jsem tam chtěla dát, ale nějak se mi nikam nehodily. Tak jsem musela napsat kapitolku :-) Ne, že by vám to nějak vadilo, co? :D
Mno a už mi zbývá nic jiného, než popřát příjemné čtení ;)
A prosím spoustu KOMENTÁŘŮ prosííííím. Oni vážně potěšej. Kdo píše, ví. A vezměte si, jakou si s tím dávám práci. Jsem drobet zmožená z toho ježdění, celý tělo namožený. Ale ne abych šla spát. Evička vkládá kapitolku a píše její druhou část. Tak prosím oceňte mojí snahu, alespoň těmi komentáři ;) :-)
Ale teď už vážně příjemné počtení
Vaše Ewelin

Dny ubíhaly den za dnem, týdny plynuly týden po týdnu neuvěřitelným, ba téměř závratným tempem. S Lily a Siriusem společně dovedli k dokonalosti i Teleportační místnost. A to už bylo co říct. James se během té doby perfektně začlenil do týmu a ten se ještě více sehrál. Ted už nikomu nemusel připomínat, aby spolupracovali. Dělali to sami od sebe. Dalo by se říct, že lépe sehraní už být nemohli. James se stále zdokonaloval. Chytit zlatonku během pár minut už nebyl žádný problém. Do finálového zápasu zbýval týden. Jeden jediný týden. A tým trénoval víc, než kdy jindy.
,, Mandy, sakra, hejbej se! Nemáme na to celý milénium. Máš nejlepší koště, který vůbec existuje, tak by to podle toho taky mělo vypadat! " Řval Ted na Mandy, která už byla dneska naprosto nepoužitelná. Ostatně stejně jako zbytek týmu.
Stacy měla co dělat, aby neusnula přímo za letu. Což byl docela div i normálně natož u Stacy. Tato malá zrzka byla totiž neuvěřitelně čilé a živé stvoření. Pořád se něčemu smála, oplývala optimismem a pohodou. Byla zkrátka živel. Chudd měl zase značné problémy s koordinací. Jednoduše řečeno vydával velké úsilí na to, aby nespadl z koštěte. I ostatní nebyli zrovna hbití a čilí jako rybky. Kdo by se také divil po deseti hodinách ve vzduchu. Jen Ted byl neúnavný a všechny okolo sebe komandoval.
,, Franku, když už děláš Vronského fintu, dělej ji alespoň pořádně! "
,, Jamesi nepostávej tam a hledej zlatonku! "
,, Bryane! Trochu života do toho rozmachu! Nebo snad chceš, abych ti předvedl jak má to odpálení potlouku vypadat?! "
Podobným způsobem komandoval Ted hráče už více jak hodinu. Ti už ale byli tak otupělí, že to ani nevnímali. Když se totiž ještě k Tedovu "teroru" přidalo nepříznivé počasí, projevující se dosti nepříjemným deštěm a poryvem větru, byli hráči opravdu otrávení a navíc všichni do jednoho byli promočení na kost a vítr je šlehal do tváří. Nejhůře na tom byl jednoznačně James. Po sklech jeho brýlí mu stékaly kapky deště, tudíž neměl sebemenší šanci byť jen zahlédnout zlatonku, natož ji chytit.
Ted se naštěstí nad týmem slitoval a odpískal konec tréninku. Hráči se s úlevou snesli na zem a vydali k šatnám. Všichni už byli vysprchovaní a oblékali se. Ted však náhle promluvil:
,, A abych nezapomněl. Zítra nebude trénink. Musíme k Tommovi a také k madame Malkinové. K madame kvůli hábitům na zápas a k Tommovi kvůli míčům a ostatnímu vybavení. "
Všichni přikyvovali a dooblékali se. A postupně se začali s hlasitým: ,, Prásk! " přemisťovat.
****
James se přemístil mezi posledními a když se konečně objevil doma, chytil se za uši. Takový se domem ozýval řev. V první chvíli ho napadlo, jestli náhodou někoho nemučí Cruciatem. Ale pak mu došlo, že tohle je obyčejný dětský pláč. Harry má nejspíš zase jeden ze svých rozmarů . A skutečně, sotva vyběhl schody směrem k Harryho pokoji, odkud se pláč ozýval, nabídl se mu vskutku zajímavý obraz.
Harry stál ve své postýlce, opřený o ohrádku a trucovitě rozhazoval svýma baculatýma ručičkama. A rozhodně nevypadal na to, že by se měl v úmyslu jít spát, jako to obyčejně dělají jiné děti v jeho věku. Harry zkrátka není obyčejné dítě. A James s Lily si na to pomalu začínali zvykat. Čím více byl Harry neobyčejný, tím více se mu museli Lily s Jamesem věnovat.
A tak se na ně James ve vší tichostí díval. Ten pohled stál opravdu za to. Oba byli tak roztomilí! Harry stál ve své postýlce, čílko měl nakrabacené a hlasitě se vztekal a rozčiloval. Nechtěl, aby máma odcházela. Ta ovšem odejít musela. Ale nyní s ním hrála jeho hru. Stála několik metrů od jeho postýlky a také se na něj škaredila. Avšak bylo zřejmé, že je to jen rouška, pod kterou se skrývá pobavený úsměv. Poznal to dokonce i Harry. Ale i ten se tím bavil.
James se na ně opravdu nemohl vynadívat. To, že jsou děti roztomilé, je veřejným tajemstvím. A když se ještě zlobí… Na Harryho by zkrátka nádherný pohled. Jak tam jen tak stál a mračil se na svoji maminku. Ani Lily se nenechala zahanbit. Mračila se na něj o sto šest. Nevypadala o moc méně rozkošně, než Harry. Vždyť James už na škole prohlašoval, že Evansové to sluší pořád. A snad úplně nejvíc, když se zlobí či rozčiluje. A že měl možností to odpozorovat! On byl totiž ve valné většině důvodem jejího vzteku.
Jamesovi neušlo tiché uchechtnutí. Snad proto, že si vzpomněl na svá školní léta nebo snad protože při pohledu na ty dva blázínky, nešlo jinak, než se nesmát.
Rudovláska se prudce otočila: ,, Cože!? Ty? TY se nám budeš smát?! No počkej, my ti to s Harrym spočítáme. Viď, Harry. " Mrkla na Harryho, který přesvědčivě přikývl, a veškeré rozepře či hry byli dávno pasé. Úkolem číslo jedna byla nyní pomsta Jamesovi.
Lily už se chystala Jamese zlechtat za Harryho přizvukování. Když v tom ji vyrušil jakýsi zvuk vycházející z druhé místnosti patřící k Harryho komnatám. Které jsou prý jako pro prince, jak kdysi trefně poznamenal Sirius. Onen zvuk se ozýval od krbu. Lily a James se tedy vydali ke krbu, kde byl zapálený oheň. Plameny se náhle změnily na zelenou barvu a za malý okamžik se v nich objevila tvář. Remusova tvář!
,, Jamesi, Lily! Diky bohu, " oddechl si Remus, ,, je narychlo svolaná porada. Co nejdříve se přemístěte do Siriusova domu."
,, Proč do Siriusova domu? " Nechápal James.
,, Jelikož Siriusova "milovaná" matka zemřela a tenhle dům mu spadl do klína. A nám se to docela hodí, jelikož už delší dobu sháním něco, kde bychom mohli být. A tenhle dům je pro to jako stvořený. Je nezakreslitelný do map a kdo neví přesnou polohu, nedostane se tam. Takže bude hlavním ústředím alespoň dočasně. "
,, A kdy začíná schůze? Musím zavolat mamce na hlídání. "
,, No, co nejdříve. A o hlídání si starosti nedělej. Bude tam kouzelnická chůva a ta bude hlídat i děti jiných členů. Jo a abych nezapomněl adresa je Grimauldovo náměstí 12. "
,, Dobrá, za deset minut jsme tam. Musíme se ještě převléct. " Souhlasila Lily.
,, Tak jo a za deset minut." Loučil se Rem, za chvíli zmizela jeho hlava a po pár okamžicích nabraly i plameny svou obvyklou barvu.
A skutečně. Přesně za pět minut stála rodina Potterova nastoupena před krbem. Tentokráte v obýváku. Lily byla oblečena do zatepleného, temně zeleného hábitu s Harrym v náručí.
,, Lily, já půjdu první s Harrym. Bude to tak lepší. Ty pojď hned z mnou. " Pohlédl James na Lily a ta němě přikývla.
James si vzal do prstů trochu zeleného prášku a spolu v Harrym v náručí vkročil do krbu: ,, Grimauldovo náměstí 12." V plamenech to začalo vřít a James s Harrym za okamžik zmizeli.
Lily si po jejich vzoru vzala špetku Letaxu a vykřikla: ,, Grimauldovo náměstí 12." Začala se točit jako káča a za pár chvil stanula v novém Hlavním ústředí Fénixova řádu.
Ocitla se v rozlehlém salónku, kde už se to hemžilo lidmi. Na místě už bylo spoustu členů řádu. Rusovláska pohledem vyhledala Jamese, bavícího se právě s Remusem a usmála se něj. I on její úsměv opětoval. Lily se začala rozhlížet po místnosti. Přímo ve středu se nacházel velký oválný stůl, okolo něhož byla spousta židlí. Uprostřed pravé stěny (od stolu) se nacházel obrovský krb sloužící hlavně k letaxování. Uprostřed stěny levé byly velké dubové dveře, které vedly neznámo kam. Na ostatních dvou stěnách byla okna. A po celé místnosti bylo spoustu křesílek. Krásná dubová podlaha byla pokryta měkkým kobercem. A toto všechno bylo laděno do nebelvírských barev. Tedy do červené a zlaté.
Náhle všechno ztichlo. Členové začali usedat na židle a děti odváděla kouzelnická chůva. Důvodem toho byl Brumbál. Zakladatel této tajné společnosti. No, tajné. Byla spíše takovým veřejným tajemstvím. Lily se vzpamatovala a pohotově usedla na židli vedle Jamese.
Brumbál přišel až ke stolu položil dokumenty, jež nesl, na kousek stolu, náležící k jedné volné židli. Místnost byla nyní zahalena v hrobovém tichu. I špendlík byste slyšeli upadnout. Brumbál začal mluvit:
,, Drazí přátelé! Nejspíš se divíte, proč byla tak narychlo svolána schůze. Máme hned dva důvody. Jednak jsme vám spolu se Siriusem a Remusem chtěli ukázat nové ústředí. Tento salónek, ve kterém se nyní nacházíme, bude sloužit k poradám. Je přímo v přízemí a vejde se do něj z haly. Ve zbývajících třech patrech je spousta pokojů. Po dohodě se Siriusem jsme se rozhodli ponechat je řádu. Každý člen dostane pokoj, ve kterém bude moci přespat.
Ale máme tu i další problém a tím je ministerstvo. Popletala už zřejmě přestala bavit naše hra a chce konečně dozvědět něco více o řádu a používá své zbraně, kterými chce dosáhnout svého. Jedna z jeho velmi účinných zbraní je Denní věštec. Před pouhou hodinou vyšlo exkluzivní večerní vydaní. Podívejte se sami, " řekl Brumbál a rozhodil několik výtisků po stole.
,, To snad nemyslí vážně!? " Vyjekl Sirius sotva článek dočetl.
,, Bohužel Siriusi, obávám se, že myslí. " Pokýval Brumbál vážně hlavou.
,, A co s tím budeme dělat? Přece se nenecháme do jednoho pozavírat do Azkabanu! Musíme něco udělat. Jinak jsme v háji, protože Popletal je schopný nás do azkabanu dostat jen proto, aby dosáhl svého. " Bouřil se James.
,, Vím, Jamesi. Proto jsem se rozhodl, že bude nejlepší, když ministerstvu v určitých věcech ustoupíme. Vydáme prohlášení o nás, Fénixově řádu, a necháme se vyfotit. Bude to kolektivní fotografie Fénixova řádu, která vyjde v novinách."
,, Dobrá, to bude asi nejlepší. " Kývali souhlasně hlavami jednotliví členové řádu.
,, Pro tuto příležitost jsem si dovolil pozvat všem známou Ritu Holoubkovou a fotografa. Rito! Můžete vstoupit! " Zvýšil hlas, aby ho vůbec zaslechla. Seděli totiž na pohovce v hale. Ale Rita má zřejmě dobrý sluch, takže na Brumbálovo zavolání přiběhla jako poslušný pejsek.
Sotva vešla, začala všechno a všechny dirigovat, že se členové řádu nestačili divit. Brumbál vše pozoroval s pobaveným úsměvem, ale pouze do té doby, než se ho Rita ujala také...
,, Stoupněte si mezi ty závěsy! "
,, Nejdříve muži a až teprve potom ženy! "
,, Muži stojí vzadu a ženy před nimi! "
Když se všechno s velkými obtížemi a ústupky nafotilo a sepsalo bylo docela pozdě. Rita je tam trápila téměř hodinu a půl. Ale když už bylo všechno hotovo, byla sama spokojena. Což se jen tak mimochodem stane málokdy.
,, To je ale pěkná fotografie. Na titulní stránce se bude perfektně vyjímat. Už vidím ten titulek: Identita Fénixova řádu odhalena! Smrtijedi třeste se! A pod tím můj excelentní článek a konečná fotografie Fénixova řádu. Jsem si jistá, že zájemci se jen pohrnou. " Mrkla Rita.
,, Ale už je čas jít, aby se to stihlo vydat. Naschle! " Rozloučila se a spolu se svým fotografem se s hlasitým: ,, PRÁSK! " přemístili.
-by Ewelin -
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Katherine Katherine | 5. ledna 2008 v 23:30 | Reagovat

Tak si to užij na svahu ;)

2 Katherine Katherine | 5. ledna 2008 v 23:33 | Reagovat

Tak si to užij na svahu ;)

3 Katherine Katherine | 5. ledna 2008 v 23:34 | Reagovat

Tak si to užij na svahu ;)

4 Kaitlin Kaitlin | Web | 6. ledna 2008 v 12:02 | Reagovat

bezvadná kapitola..jen se divím, že si jen tak pozvali Ritu na ústředí..=D Ale to s tím Harrym a Lily - to bylo dooost dobrý. A jsem zvědavá na to mistrovství v tom famfrpálu..=D

Jinak přeju hodně štěstí na svahu, hlavně si nic neudělej..A Ať ti to jde..mě to čeká za týden, zas po roce na prkno..no, už vidím ty držkopády...=D

5 haňula haňula | 6. ledna 2008 v 12:02 | Reagovat

hezká kapitola, ale nejsem si jistá, že by se členové  řádů nechali fotit do novim, myslím, že by se spíš snažili o utajení

6 Ewelin Ewelin | Web | 6. ledna 2008 v 12:53 | Reagovat

Katherine: Mno díky za přání, ale stačilo by popřát jen jednou ;):D

Haňula: Dočkej času, jako husa klasu.... Mno zoufalá situace vyžaduje zoufalé řešení.

Kaitlin: Děkuju za pochvalu :-) ....njn co jinýho jim zbejvá:/...mno ještě chvilku si na to budeš muset počkat ;):D

Mno a ten svah.....dneska při poslední jízdě mi prkno, když  už jsem si ho sundávala, podjlelo a řítilo se až úplně dolů k vleku. A Ewelin už samozřejmě neměla permanentku....takže když sebehla dolů a popadla snowboard musela hezky šlapat do kopce... A aby toho nebylo malo dostala sem od par lidi kazani, ze to mohlo nejaky dite zabit... A ja vim ze je to pravda, bohuzel..... Mno  prostě skvělý :/ Ale jinak už to docela de.....už sem  pokoušela o obloučky...takovyto převažování ;)

7 Polgara Polgara | Web | 6. ledna 2008 v 15:11 | Reagovat

Jé, nová kapitola a zas emoc pěkně napsaná. I dkyž si zajímavě vysvětlila, jak vznikla ta společná fotogrefie Fénixova řádu, i když si nevím, jestli by Brumbál pozval Ritu na ústředí...ale v Potterovském světě je možné všechno 8D)

8 Paige Paige | Web | 7. ledna 2008 v 18:47 | Reagovat

jj....souhlasím se všema, moc pěkna kapitola. Jsem zvedava na to mistrovství:)

Ale pozvat Ritu na ustředí??? Mno...docela zajímavý....:)

9 Paige Paige | Web | 7. ledna 2008 v 18:47 | Reagovat

jj....souhlasím se všema, moc pěkna kapitola. Jsem zvedava na to mistrovství:)

Ale pozvat Ritu na ustředí??? Mno...docela zajímavý....:)

10 Paige Paige | Web | 7. ledna 2008 v 18:47 | Reagovat

jj....souhlasím se všema, moc pěkna kapitola. Jsem zvedava na to mistrovství:)

Ale pozvat Ritu na ustředí??? Mno...docela zajímavý....:)

11 Paige Paige | Web | 7. ledna 2008 v 18:47 | Reagovat

jj....souhlasím se všema, moc pěkna kapitola. Jsem zvedava na to mistrovství:)

Ale pozvat Ritu na ustředí??? Mno...docela zajímavý....:)

12 Paige Paige | Web | 7. ledna 2008 v 18:47 | Reagovat

jj....souhlasím se všema, moc pěkna kapitola. Jsem zvedava na to mistrovství:)

Ale pozvat Ritu na ustředí??? Mno...docela zajímavý....:)

13 Paige Paige | Web | 7. ledna 2008 v 18:47 | Reagovat

jj....souhlasím se všema, moc pěkna kapitola. Jsem zvedava na to mistrovství:)

Ale pozvat Ritu na ustředí??? Mno...docela zajímavý....:)

14 Paige Paige | Web | 7. ledna 2008 v 18:47 | Reagovat

jj....souhlasím se všema, moc pěkna kapitola. Jsem zvedava na to mistrovství:)

Ale pozvat Ritu na ustředí??? Mno...docela zajímavý....:)

15 Paige Paige | Web | 7. ledna 2008 v 18:47 | Reagovat

jj....souhlasím se všema, moc pěkna kapitola. Jsem zvedava na to mistrovství:)

Ale pozvat Ritu na ustředí??? Mno...docela zajímavý....:)

16 Paige Paige | Web | 7. ledna 2008 v 18:47 | Reagovat

jj....souhlasím se všema, moc pěkna kapitola. Jsem zvedava na to mistrovství:)

Ale pozvat Ritu na ustředí??? Mno...docela zajímavý....:)

17 manik manik | Web | 8. ledna 2008 v 16:23 | Reagovat

Super, jen je škoda, že jsi se víc nezmínila o tý místnosti co stavěli, celkem by mě to i zajímalo

PS: díkec hned si tě jdu přidat

18 Ewelin Ewelin | Web | 8. ledna 2008 v 19:17 | Reagovat

Paige: Heh lidi co se to s váma děje? Přidávat komenty tolikrát.... Ale to spíš bude blogem.cz poslední dobou nějak víc blbne.... mno díky, jsem ráda, že se ti to líbí :-) a na mistrovstvi si ještě chvíli musíš počkat:-) ;)

Manik: Neboj ještě se o ní pár zmínek bude;).... JJ ja si tě přidám časem...tteď vůbec nestíhám ;) Neva?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama