Dej každému dni příležitost , aby se mohl stát tím nejkrásnějším dnem v tvém životě - pro Elisabeth

31. března 2007 v 20:37 |  Citátované povídky
Takže je tady první povídka podle citátu . Tentokrát to byl citát :Dej každému dni příležitost , aby se mohl stát tím nejkrásnějším dnem v tvém životě .Od M. Twaina. Zasadila jsem to do doby Pobertů. No snad se vám to bude líbit teda, hlavně tobě Elizabeth , když je to povídka na tvoje přání. Příjemné čtivo :-)Jo a komenty jsou povinný! Ať vim na čem sem :-)

,,SAKRA POTTERE ! NECH MĚ ŽÍT ! STEJNĚ BYCH S TEBOU NIKAM NIKDY NEŠLA IKDYBY SI BYL TŘEBA MINISTR KOUZEL ! JSI JENOM NEZODPOVĚDNEJ VEJTAHA , KTERÝMU ZÁLEŽÍ JEN A JEN NA TOM JAK VYPADÁ ! "
James se beze slova otočí a se svěšenou odchází.To jí zaráží.Tohle nečekala.Tohle není styl toho Jamese Pottera , kterýho tolik odhání . Přitom se jí moc líbí , vzhledem je moc roztomilej.Ale to chování ..... Vrhání kleteb po všech , kteří se mu znelíbí . To je prostě přes příliž. Ale to , jak teď odešel . To k němu prostě nesedí. ,,Tohle jsi teda přehnala ." slyší hlas Siriuse Blacka. Zní zklamaně.Možná má pravdu.Zvedne k němu svůj zrak , ale on už se žene za Jamesem. Konečně ho dohání. James zapadl do prázdné učebny. Sedí na lavici a kouká do blba. ,,Jamesi ? " Začne opatrně. James sebou trhne. ,,Oh , to jsi ty Sirie." ,,Co se stalo ? Hádka s Evansovou tě přece nikdy takhle moc nevzala ." ,,Já už prostě přestávám vařit. Přestávám věřit , že se to někdy z mění a my dva se přestaneme hádat. Ona mě nesnáší a já ji miluju. Kráska a zvíře . Doslova ! Proč !?! Proč neni všechno snadnější. Sakra ! Pitomej svět ! Pitomej život ! Že já dneska nezůstal v posteli . Nejdřív spadne z těch dlouhejch kamenejch schodů Moony , dostanu Téčko z lektvarů , spadnu z koštěte při tréninku a teď Lily . " ,,No tak , snad nebude tak zle. Pamatuj si , že každýmu dni by si měl dát příležitost ! Dej mu šanci pořádně se projevit!!!!" ,,Hm , možná máš pravdu . Horší už to stejně bejt nemůže takže nemám co zkazit.Hele já si jdu popřemejšlet do sovince.Tak se měj ." ,,Jo , jdi. Já budu ve společence," loučí se Čmuchal.
Mezitím v sovinci :
,,Takže Stacy leť . Ale ten dopis de jenom mamce.Za žádnou cenu se ho nesmí dotknout Petunie.Rozumíš ? Za žádnou cenu . Tak štastný let ," vyhodí Lily svou sovu pálenou.Ještě hodnou chvíli jen takk stojí a pozoruje ji , jak míří k domovu. Už už se chystá k odchodu , když v tom jí někdo chytně okolo pasu a přitáhne si ji . ,,Malfoi ! Cosi to dovoluješ ? Ihned mě pusť ! " ,,Ale , ale! Co tak zostra , krasotinko !" Zafuní Malfoy a přitiskne ji ke stěně. ,,Malfoi pusť mě ! No tak pusť!" ,,Ale proč bych to dělal . to víš šance užít si s takovou krasotinkou neni každej den. Tak buď hezky hodná a já budu taky hodnej . Rozumíš ?" ,,Nikdy ! Rozumíš ? Nikdy !" ,,Jak myslíš. Když to nepude po dobrym , tak to pude po zlym." Zasyčí a surově ji políbí. ,,POMOC! KDE JE KDO ! POMOC! SLYŠÍTE!" Záhy jí přiletí dobře mířená a hodně bolestivá rána. Chytí se za červenou tvář a samovolně se rozpláče. Lily náhle zaslechne kroky. Znovu zakřičí : ,,POMOC! SYŠÍTE ? POMOCT! " James zaslechne nějaký křik něco jako pomoct!" Zaposlouchá se , ale už se nikdo ani nic neozývá. ,,Už asi začínám z Lily magořit.Slyšim hlasy i když nikdo nemluví !" Pomyslí si a přidá na kroku.A za chvíli zase : ,,POMOCT!" ,,Sakra to už se mi nezdálo," rozeběhne se směrem k sovinci. Rozrazí dveře a rozhlédne se . A náhle ho uvidí. Malfoy drží u stěny nějakou dívku a ta prosí a pláče.Podívá se pořádně a ....... Zalape po dechu . Je to Lily.
Jamese přepadla vlna neskutečného vzteku a zuřivosti. Jako smyslů zbavený se vrhl na Malfoye. Popadl ho za ramena a prudce odhodil stranou, dál od vzlykající Lily. Zaskočený Malfoy okamžitě vstal a vytáhl hůlku. To už na něj ale zuřivý James mířil tou svou. Oba dva současně vykřikli dvě různá kouzla, jenž se střetla a vzápětí vybuchla. James neváhal a opět zaburácel:
"EXPELLIARMUS!"
"Expelliarmus!" zařval také Malfoy a obě hůlky vylétly svým majitelům z rukou. James okamžitě přiskočil k Malfoyovi a ubalil mu silnou ránu pěstí. Malfoy se skácel na zem, přičemž mu z nosu vytékal pramínek krve. James vypadal naprosto nepříčetně. Chytil ho za límec kabátu a vyzvedl do vzduchu načež mu vrazil další rádu a Malfoy zase skončil na zemi. James nelenil ani chviličku a tvrdě ho kopl do břicha. Malfoy zaúpěl, načež ho James kopl znova. Když se chystal k dalšímu bolestivému kopanci, Lily na něj zavolala roztřeseným hlasem:
"NE! Jamesi… už dost… to stačí, dostal, co zasloužil…"
James se chvíli rozmýšlel, přičemž divoce oddechoval a vražednýma očima sledoval svíjejícího se Malfoye pod sebou. Nakonec ho přeci jen nechal a rozběhl se k Lily, sedící na zemi několik stop od Malfoye. Opatrně k ní poklekl a něžně ji objal. Silně se třásla, měla rozervaný kabát a rozcuchané vlasy. Snažila se zadržet vzlykání, ale příliš se jí to nedařilo. james ji k sobě jemně přitiskl a Lily najednou zaplavila vlna úlevy a útěchy. Už se cítila v bezpečí, chráněná… Rozechvěle Jamese objala a zabořila tvář do jeho mužné hrudi. James ji konejšivě hladil po vlasech a láskyplně ji svíral ve své náruči.
Lily věděla, že teď už je zase všechno v pořádku
Lily sedí v komnatě nejvyšší potřeby a upřeně zírá do plamenů ohně.Dívá se do plamenů a přemýšlí. Pořád je roztřesená z toho jak ji napadl Malfoy.Ale kvůli tomu však nyní nebyla tak nervózní. Její myšlenky si získal jiný člověk.Přesněji James Potter. Ach ano , ten James Potter , který ji neustále něčím štval a lezl na nervy.Ale taky ten James Potter , kterého tolik miluje. Cože? Co to plácáš Lily! Ale no tak si to přiznej.Líbí se ti od první chvíle. No tak se mi možná líbí , ale to jak pořád metá kouzla. To je přeci hrozný .Ale mě by stačil jeden jedinej důkaz , že ke mě taky něco cítí a že přece jen neni jenom namachrovanej frajírek. Ale on už ti ten důakz přeci dal , to jak tě zachránil před Malfoyem , to by neudělal pro nic za nic. Možná , že mu na mě záleží...... Možná ? Určitě ! Proč si asi myslíš , že tě znovu a znovu zval na rande i když jsi ho tolikrát odmítla !?! Noo , možná bych za ním měla jít a....... No tak už upaluj , ať tenhle ptáček zpěváček nefrnkne ! Lily se prudce zvedla z pohovky , otřela si slzy a vykročila směrem k bradavickým pozemkům. Kráčela rychle. To proto , aby jí neopustilo odhodlání k činu , jenž chtěla provést.Ani se nenadála a už stála na dohled od dobře se bavící trojice. Zhluboka se nadechla,udělala pár kroků a už stála u stromu , pod nímž seděli : ,,Jamesi , můžu s tebou na moment mluvit?" James se zaraženě podívá na Siriuse a posléze i Rema , ale i ti koukají jako vyorané myši.Tak se tedy zvedne a s Lily poodstoupí. ,,Víš , chtěla jsem se tě zeptat , jestli bys se mnou nešel zítra do Prasinek ? "Vybalí nervózně. ,,Cože ,se mnou ? Proč ? Co tak najednou? " ,,No , víš..............dneska v sovinci..........a já......." ,,Aha už to chápu.To jako ze vděčnosti !?! Díky , ale tak špatně na tom zas nejsem!" A otočil se . ,,Ne ! Počkej , tys mě špatně pochopil. Víš díky tomu co se dneska stalo , jsem si uvědomila , že.....," zlomí se jí hlas. ,,Co sis uvědomila ? " ,,Uvědomila jsem si , že tě miluju !" ,,Óóó, Lil,v to případě tvoje pozvání s radostí přijímám," řekne James s neskrývanou radostí v hlase. Lily se usměje , políbí ho na tvář a už upaluje pryč. James se jako ve snách vrátí ke svým přátelům . ,,Tak co chtěla kamaráde?"Pochechtává se Sirius. ,,Ona.......ona.......pozvala mě na rande ..........a dala mi pusu.............na tvář,"usměje se zasněně. ,,Cože ? Lily tě pozvala na rande? Tak to blahopřeju," usmívá se Remus. ,,Á jo bych to neřikal . Dopoledne jsem ti přece radil : Dej každému dni příležitost , aby se mohl stát tím nekrásnějším dnem v tvém životě."
Konec
- by Ewelin-
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Aknel Aknel | 1. dubna 2007 v 13:14 | Reagovat

Móóóóóóóóóóóóc krasný.

2 Ewelin Ewelin | Web | 1. dubna 2007 v 13:59 | Reagovat

mn nevim nevim. Podle mě se mi to moc nepovedlo :(: .ale stejně jsem ráda , že se ti to líbí.

3 Elisabeth Elisabeth | Web | 1. dubna 2007 v 16:44 | Reagovat

Super, moc se mi to líbí. =-)

4 Ewelin Ewelin | Web | 1. dubna 2007 v 21:32 | Reagovat

tak to jem ráda.............doufám ,že se objevěj i další , kteří by chtěli napsat nějakou tu citátovanou povídku

5 Kaitlin Kaitlin | Web | 1. dubna 2007 v 22:15 | Reagovat

tak tohle je naprosto úžasný!!! je to moooc krásný..=)

6 Jane.s. Jane.s. | 3. dubna 2007 v 20:27 | Reagovat

jj fakt pěný

7 Nazartha Nazartha | E-mail | Web | 6. dubna 2007 v 19:42 | Reagovat

Je to skvělý, ale po tý hádce je tam věta Já už prostě přestávám vařit. To mě trochu dostalo, já vim, že je to chba tisku :) a mě se to stává často taky, ale v týhle souvislosti místo věřit vařit je naprosto odzbrojující. Ale jinak fakt skvělý. :))

8 Véronique Véronique | Web | 11. dubna 2007 v 19:48 | Reagovat

Ta povídka je krásná!!!! Až si vzpomenu na nějaký pěkný citát, určitě ti ho zadám..zatím ahoj :))

9 Ewelin Ewelin | Web | 27. dubna 2007 v 7:31 | Reagovat

Veronique : To doufám ! :D

10 Morgana Ehran Morgana Ehran | E-mail | Web | 1. května 2007 v 11:46 | Reagovat

já bych se tez rada zapojila: zadavam citat: Láska má jistě velký význem, jen bych rád věděl jaký. O.F.O.W. Wilde:)) pokudmožno s mým oblíbencem - remem l. :) díky:)

11 Barboochka Barboochka | E-mail | Web | 21. července 2007 v 18:10 | Reagovat

Máš talent na psaní. Nemrhej ho na napodobeninách. Piš vlastní příběhy. A mám ještě jednu připomínku. Tak to ber přátelsky, nechci tě urážet.

Zdá se mi, že ta povídka uplně přesně nevyjadřuje původní myšlenku toho citátu. Prostě mi to k tomu moc nesedí. :)

12 janička janička | E-mail | Web | 12. ledna 2008 v 23:34 | Reagovat

je to nadherny ja bych nikdy nic takovyho nezvladla :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama