2.kapitola - Pomsta a nová kapitánka

15. března 2007 v 22:07 |  Love,hate or best friend ??
Tak tady máte po celkem dlouhý době další kapitolku.Snad tam není moc chyb , nechce se mi to po sobě kontrolovat:D Snad se vám bude líbit. Kdyby ne , tak to ihned hlaste! Jo a komenty jsou povinný.

Hubený,vysoký mladík sedí na židli v potemnělé místnosti. Jeho tmavě hnědé vlasy mu volně spadají do souměrného obličeje.Něco jí k němu přímo magicky přitahuje.Už už se k němu pomaloučku přibližuje,ale něco ji vyruší.
Někdo kříčí : ,,Eve!"
Kdosi její říká její jméno.Kdosi jí chce probudit.Ale ona nechce.Chce zjistit,kdo je ten tajemný kluk.Co je zač.Už jen pár krůčků ji od něj dělí.Ale ten kluk se pomalu začíná rozplývat
.A před jejíma očima se objeví hustá hříva dlouhých zrzavých vlasů....Lily.Její kámoška.Nejlepší hned po Siriovi.
,,Měla bys máknout jinak prošvihnem runy,"ozývá se Lil zapínajíc si hábit.
,,Co dneska máme? A neříkej , že nevíš .Jsi primuska tak to musíš vědět !" Zajímám se u Lily,když už jdem k učebně.
,,Hmm, myslim že runy,obranu,lektvary a péči o kouzelné tvory."
,,Hm,den docela v poho," řekla bych.......teda až na lektvary a naditého Horacia.
,,PRÁSK!BUM! BUCH! BÁC!"
,,Co se to sakra děje?Ptá se Lily s otazníky v očích.
,,Ále ,že se ptáš.Zase naši oblíbení.........ale tenktokrát pouze duo. A to Sirius a Tim.Klasika." Slyšim se říkat ledabyle.
Ale uvnitř to vře! Jak si sakra mohli dovolit udělat nějakej žertík a neříct mi to !?! To jim nedaruju. A co že to vlastně udělali? COŽE ZDROGOVALI SRABUSE A POSLALI HO VYZNAT LÁSKU KŘIKLANOVI !?!Vždyť to byl MŮJ NÁPAD!! Bude revanche! Kluci těšte se ! Hlavně ty se těš , Tichošlápku ¨!
,,Lily,co kdyby jsme jim to drobátko vytmavily? Tohle se přece nedělá," řeknu mnohoznačně.
Ale Lily se blýskne v očích takže pochopí. ,
,Jasný ,jsem pro.Co navrhuješ?"
,,Něco na zesměšnění aby poznali jak je někdy ,,chudákovi" Srabusovi !"
Těš se Siriusi Blacku.
,,Eve?Nezlobíš se,že jsme to udělali bez tebe?"
Ptá se Sirius nervózně.Bojí se.........chudáček.
,,Ne,to je dobrý.Stejně už se mi rýsuje další plán."Mrkám na nenápadně Lily a přitom se na Siriuse tvářim jako andílek.
,,Už by jsme,měli jít," upozorňuje mě Lil .
,,Jo , vždyť už jdu."
****
,,Nejstaršími dochovanými runami jsou runy afrodit a heather.Neboli runy lásky a nenávisti.Jak jste si jistě všimli jsou pojmenovány podle řeckých bohů.Odtamtud také pocházejí. Z Řecka,z hory Olymp.Dalšími starodávnými runami.........,"přednáší profesorka Vectorová.
Sem tam si sice něco poznamenám,ale duchem jsem totálně mimo.Uvažuju o Siriovi a o pomstě. Normálně sice mstivá nebejbám,ale jsem v nějakym divnym rozpoložení.A navíc to byl můj nápad , takže jsem o tom měla alespoň vědět.Myšlenky mi prostě lítaj sem a tam. A u Siriuse jednám vždycky jinak......
,,CRRR,"ozývá se zvonek.
,,Slečno Evansová,slečno Caterinxová?Následujte mne prosím do mého kabinetu.Musím s vámi mluvit.S oběma."oslovuje nás Mcgonagalová rázně.
,,Co proboha chce? "A jak tak koukám ,tak Lily nemí´á taky ani tucha co by nám mohla chtít. Ach jo.Ta moje zvědavost.
Když už sedíme u ní v kabinetu promluví : ,,Slečno Evansová,jistě jste si všimla incidentu,jež se dnes ráno stal panu Snapeovi jeho činiteli jsou pan Black a pan Matcuri.A jelikož je pan Matcuri nový školní trest mu bude prominut.Ale nikoliv panu Blackovi. A jelikož jste nová primuska nechám jeho potrestání zcela na vás."
,,Vida ,vida to by mohla bejt příležitost na žertík,"ušklíbnu se.
,,A teď k vám , slečno Caterinxová.Prostě a jednoduše jste nová kapitánka nebelvírského famfrpálového týmu.Tady máte odznak a blahopřeji vám," vybafně stručně. ,,Cože ?!? Já a kapitánka.To bych fakt nečekala.Ani ve snu. Myslela jsem , že to bude James,ale ten už je vlastně primus.Fakt mi to vyrazilo dech."
,,Děkuji," vypravím ze sebe ztěžka.
,,A vypište ,prosím,konkurz na nebelvírského brankáře,kdy se vám to bude hodit.Už by jste asi měly jít,jinak nestihnete další hodinu," loučí se .
A už se ozývá dvojhlasné : ,,Nashledanou."
,,Nashledanou."
,,Asi by jseme měli máknout , jinak tu obranu fakt nestihnem,"popohání mě Lily.
,,Jo a blahopřeju."
,,Dík.Já to vůbec nečekala."
,,Tak to bejvá," tvrdí.
Ale to už si sedáme do lavice. Máme to jen taktak. Právě totiž vchází profesor obrany proti černé magii - Peter Hitzger.Jeho hodiny jsou strašně fajn.Taková uvolněná atmosféra .Moc nás toho naučil. Je to vážně vynikající kouzelník.
,,Dobrý den všem,knihy schovejte nebudete je - jako obvykle - potřebovat," vítá nás veselým tónem. A všichni jako na povel schovávají knihy a vytahují hůlky.
,,Dnes,se naučíme kouzlo Exiželtio. Naučíme se kouzlo na přeměnění v želé.Pro větší učínek můžeme přidat i místo určení třeba Exiželtio leg či Exiželtio fingers,"pokračuje.A já se neubránim úšklebku.Kouknu na Siriuse a ten se taky šklebí. A Snape? Ten se mračí a mne si ruku. Pche! No jo no - vzpomínky jsou hold čerstvý . Dnešní noc.
,,Tak rozdělte se do dvojic a trénujte - kouzlo může zrušit pouze ten kdo ho vyslal a formulkou : Finite exiželtio.Dejte se do toho."
*****
Skvělá hodina ,ale teď mě čekaj nenáviděný lektvary . A ještě k tomu nadutej Horácio to fakt bude zábava.Ještěže mám Lily - jedničku na lektvary. Když vejdeme s Lily do učebny zamíříme do lavice v pravém koutě místnosti.Vedle nás sedí Remus a Tim a vedle nich Jemes a Sirius.
,,Dobrý den , třído,"ozývá se Křiklan.
-by Ewelin-
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kate Kate | 16. března 2007 v 11:52 | Reagovat

pěkná kapitola... ale mám takovou malou otázečku? jsi si jistá že tahle kapitola patří do povídky Konec nebo začátek?... mě by to spíš sedělo do povídky Love, hurt or best friend... jsem já to ale šťouranda :-))) ale jinak to je moc hezký kapitolka... těším se na další

2 Ewelin Ewelin | Web | 16. března 2007 v 14:07 | Reagovat

ježisi dík................máš pravdu patří to  do Love,hate or best friend?? ale vkládala jsem to asi o půl jedenáctý a oči u se klížily :-)Honem to jdu opravit. Jo a další kapitolku pravděpodobně přidám během dneška :-)

3 Kate Kate | 16. března 2007 v 17:17 | Reagovat

nemáš zač... a je fakt že o půl jedenáctý i mě se oči klíží :-)) fakt už dnes? jupíííííííí.... se už těším

4 pasu-Hanka pasu-Hanka | E-mail | Web | 1. května 2007 v 16:41 | Reagovat

supeeer!

5 Izabela1996 Izabela1996 | Web | 27. července 2008 v 11:15 | Reagovat

Zajímavé

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama